• ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

    W dniu 06.01.2020 r. podczas Orszaku Trzech Króli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w zbiórce charytatywnej na rzecz mieszkańca Świdnika, mężczyzny po amputacji nóg. Celem akcji było zebranie funduszy na zakup protez, pozwalających na powrót do samodzielności i aktywnego życia. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i wsparcie.

  • Wigilia w klasie 1A

    Dnia 20 grudnia 2019 roku odbyła się klasowa Wigilia w klasie I a. Przy pięknej choince dzieci razem z wychowawczynią, dzieląc się opłatkiem, składały sobie życzenia świąteczne. Mamy zadbały o smaczne pierniki i ciasteczka, które znalazły się na stole obok świątecznych ozdób. Przy stole dzieci razem z panią śpiewały ulubione kolędy. Było bardzo świątecznie i nastrojowo.

    bk

  • Wigilia klasy II G

    Wigilia klasy II G, dzięki cudownym Rodzicom była wyjątkowa tak, jak rok temu.

    Biały obrus, sianko, stroik wykonany przez Julkę, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń, a potem barszcz z uszkami, kluski z makiem, 1500 różnego rodzaju racuszków, piernik, strucla ze śliwkami i kompot z suszonych owoców. Aby otrzymać upominek dzieci pięknie śpiewały kolędy i pastorałki J 

    W imieniu naszych Uczniów i ich Rodziców życzymy całej społeczności szkolnej cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

    Iwona Kaleja i Urszula Nurzyńska

  • Wigilia klasowa 5a

      Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, rodziców i wychowawczyni odbyło się kolejne klasowe świętowanie. Były życzenia, łamanie się opłatkiem, kolędy, pierniczkowy upominek dla każdego, słodki poczęstunek i nawet taniec (kolędy to przecież skoczne melodie, aż dusza rwie się do tańca). Na koniec ”DOBRE SŁOWO", które każdy zabrał ze sobą, by podzielić się NIM z innymi. Wesołych świąt! I.R.

  • Nietypowa lekcja matematyki

    W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyła się w klasie 7a lekcja matematyki dotycząca symetrii osiowej podczas której wykorzystano elementy dziedzictwa kulturowego. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu pilotażowego UNESCO, który ma na celu poruszanie tematów związanych z niematerialnym dziedzictwem kulturowym podczas zajęć szkolnych,  a także wzmocnienie powiązań między młodymi ludźmi, dziedzictwem kulturowym i edukacją. Powstałe projekty proponują innowacyjne podejście do edukacji zapraszając nauczycieli i uczniów do odkrywania ich żywego dziedzictwa niematerialnego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co to są figury osiowo symetryczne, nauczyli się je rozpoznawać na przykładzie rożnych wzorów regionalnych pochodzących z Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub, Łowicza. Uczniowie klasy 7a uznali, że lekcja była bardzo udana.  Kolejnym etapem tego przedsięwzięcia  będzie zorganizowanie wystawy prac wykonanych przez uczniów klasy 7a w ramach tej lekcji.

     

    Aneta Seremak

  • PACZKA DLA NAJUBOŻSZYCH

    W dniu 11 grudnia br. z inicjatywy Zespołu ds. Integracji, Szkolnego Koła Caritas oraz świetlicy szkolnej  odbył się kiermasz ciast oraz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, hojność oraz okazane serce.

  • Kartka dla przyjaciela

    ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

     

    W dniu 18 grudnia br. został rozstrzygnięty konkurs literacko – plastyczny „Kartka dla przyjaciela”, zorganizowany w ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przez Zespół ds. Integracji. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, talentem i zaangażowaniem podczas tworzenia prac konkursowych. Dziękujemy za zainteresowanie i poświęcony czas.

  • Nasze sukcesy

    Pomysłowe, kreatywne, estetyczne i samodzielnie wykonane prace uczniów klasy I c nagrodzone w XIV BOŻONARODZENIOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM STROIKI I POCZTÓWKI ŚWIĄTECZNE ŚWIDNIK 2019. Serdecznie gratulujemy laureatom!

    pocztówki świąteczneI nagroda LEON MARDOŃ

    III nagroda EMILIA KWIATOŃ

    stroiki świąteczne

    II nagroda EMILIA KWIATOŃ

    mo

  • WIECZÓR Z POLSKĄ LITERATURĄ I SZTUKĄ BOŻONARODZENIOWĄ

    W dniu 16 grudnia w godzinach wieczornych uczniowie klasy 7a wraz z polonistką, Magdaleną Witczak, zorganizowali kameralny Wieczór z polską literaturą i sztuką bożonarodzeniową. Spotkanie odbyło się w ramach podsumowania projektu edukacyjnego z języka polskiego  pt. Boże Narodzenie w polskiej literaturze i sztuce. Celem  projektu było ukazanie tradycji  Świąt Bożego Narodzenia w  Polsce i sprawdzenia się w wielu rolach. Uczniowie mieli m.in. możliwość pracy z różnymi źródłami informacji, rozwijania umiejętności współpracy w grupie  i wreszcie przygotowania  do wystąpień publicznych. Zadaniem uczniów było odszukanie różnych tekstów kultury:  fragmentów polskich tekstów poetyckich, literackich, dzieł sztuki - obrazów, utworów muzycznych i obrazów filmowych nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia na przestrzeni wieków, w których występuje konkretny motyw świąteczny, np. opis wigilii, zwyczaje i tradycje polskie tego okresu. Uczniowie pracowali w pięciu zespołach opracowujących szczegółowo  swoje tematy: Boże Narodzenie w poezji polskiej, Boże Narodzenie w prozie polskiej, Boże Narodzenie w filmie, Boże Narodzenie w malarstwie polskim, Boże Narodzenie w muzyce. Każdy zespół przygotował swój  temat w  formie papierowej do wyeksponowania na szkolnym korytarzu oraz w wersji elektronicznej do przygotowania  prezentacji na potrzeby  Wieczoru z …. oraz  wydania specjalnego numeru gazetki szkolnej we współpracy z redakcją Przybij Piątkę! Niewątpliwie cieszy fakt, że uczniowie przyjęli zaproszenie do projektu, co  okazało się być dla nich bardzo ciekawym doświadczeniem, przyczyniającym się niewątpliwie do  ich rozwoju. To spotkanie wprowadziło wszystkich obecnych w atmosferę zbliżających się świąt. Dziękujemy i gratulujemy!

    mw

  • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

    Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

     W dniu 15 grudnia br. w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w dystrybucji świec bożonarodzeniowych. Akcja odbyła się przy kościele NMP Matki Kościoła w Świdniku. Dochód ze świec wspomoże Fundusz „Caritas Dzieciom”, który finansuje dożywianie, stypendia, wyprawki szkolne, wypoczynek letni i zimowy, operacje i rehabilitacje dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

  • Życzenia z Rumunii

    W dobie smartfonów i wszechobecnego internetu któż by przypuszczał, że otrzymanie odręcznie napisanego listu i świątecznych kartek przysporzy uczniom tyle radości. Uczniowie klas 4a/b/c oraz 6b odebrali przesyłkę od przyjaciół z zaprzyjaźnionego Clubu Pascani z Rumunii. 

  • Jasełka w grupie niebieskiej

    Dawno, dawno temu, bo to stare dzieje,

    Cud się wielki zdarzył w miasteczku Betlejem.

    Za sprawą proroctwa oraz Boskiej mocy

    Mały Bóg się urodził pewnej cichej nocy.

     

    Dnia 16 grudnia dzieci z grupy niebieskiej zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo, a  także Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Szydło, na wyjątkowe Jasełka, wyjątkowe bo w formie pantomimy. Była to chwila pełna wzruszeń w iście świątecznej atmosferze, bowiem wszyscy zaproszeni goście ulegli magii występów najmłodszych przedszkolaków.

  • Wizyta w 1C

    Fula zwana także przez dzieci z klasy Ic Fulcią zakończyła wraz ze swoją opiekunką p. Martą cykl spotkań z uczniami naszej klasy. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia z psem, uczyły się jak obchodzić się ze zwierzęciem, poznały psią mowę i niektóre z nich przełamały swoje lęki w stosunku do czworonożnego przyjaciela.

  • CZY MOŻNA ZAPOMNIEĆ?

     SPOTKANIE Z LEGENDĄ ŚWIDNICKIEJ SOLIDARNOŚCI P. URSZULĄ RADEK.

    Historia Świdnickiego Lipca1980 roku i stanu wojennego w naszym mieście obfituje w ważne wydarzenia i heroiczne postawy. W 38 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego p. Urszula Radek- uczestniczka i bohaterka tych historycznych wydarzeń opowiedziała uczniom klas 7c i 8c o tych dramatycznych dniach, których nie można zapomnieć. Zachęcamy do zapoznania się z relacji z tego wydarzenia: http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/14476-stan-wojenny-oczami-kobiety.

    I.R.

  • Międzynarodowe forum Tato.net

    Tomaszu, Przyjacielu Inicjatywy Tato.Net,

    Temu światu rozpaczliwie potrzeba kolejnego pokolenia mądrych i prawych mężczyzn z charakterem – powiedział Jay Payleitner, prelegent XI Międzynarodowego Forum Tato.Net pt. „Mądrość i skuteczność”. Do Polski przyleciał jeden z najbardziej poczytnych autorów książek dla rodziców w USA, ojciec piątki dzieci i dziadek sześciorga wnucząt. Warto wysłuchać jego krótkiego, pełenego humoru i zaskakujących inspiracji wykładu dla ojców.

     

    Chcesz poznać 52 życiowe strategie, inspirujące do wzięcia udziału w dobrej walce taty i syna? Nowa publikacja Payleitnera jest już w księgarni wysyłkowej Tato Net. Jeżeli szukasz pożytecznego prezentu pod choinkę, to sprawdź poniżej.

    "52 RZECZY, KTÓRYCH SYN POTRZEBUJE OD TATY"

    ZAMAWIAM książkę >>

    Serdecznie pozdrawiam!Dariusz Cupiał,założyciel Inicjatywy Tato.Net

  • Canada Day

    12 grudnia w godzinach przedpołudniowych uczniowie klas 0-6 poszerzali swoja wiedzę kulturową podczas warsztatów językowych, pt. Canada Day. Zajęcia obejmowały informacje dotyczące geografii, rdzennych mieszkańców, kultury oraz sportów Canady. Uczniowie rozwiązywali zagadki słowne, budowali Inuickie drogowskazy zwane inuksuk oraz budowali tamy. Mieliśmy też okazję gościć na warsztatach klasę 4a ze SP7 wraz z nauczycielką p. Anną Chyćko. Organizatorami warsztatów byli Magdalena Wnuczek, Monika Turczyn i Łukasz Wnuczek.

  • Wizyta uczniów klasy 3 e w Urzędzie Miasta

    Dzisiaj klasa 3e odwiedziła Urząd Miejski w Świdniku. Poznaliśmy siedzibę władz miasta. Mogliśmy usiąść w fotelach radnych i przy biurku Pana Burmistrza. Pan wiceburmistrz Marcin Dmowski opowiedział nam o swojej pracy. Po urzędzie oprowadziła nas mama naszej koleżanki pani Dorota Gajowiak. Dziękujemy!

  • Warsztaty świąteczne w II G

    Warsztaty świąteczne w II G – 4 godziny ciężkiej pracy!

    Powstały torebki w kształcie pingwina lub renifera, świąteczne zawieszki wykonane techniką decoupage na plastrach brzozy oraz papierowe poinsecje zwane popularnie gwiazdami betlejemskimi.

    Igła i nitka były BARDZO NIEGRZECZNE!!! Zamiast ładnie ze sobą „tańcować” cały czas  plątały się

  • Dni Kanady

    We wtorek 10 grudnia przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Kanady. Ubrane w kolory narodowe tego pięknego kraju dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek dotyczących syropu klonowego, śpiewały piosenkę przygotowaną przez swoich starszych kolegów z klasy 6b, budowały tamy jak kanadyjskie bobry, pozowały do kanadyjskich zdjęć oraz próbowały słodkiego 'soku z drzew'. 

  • Kim był Stanisław Moniuszko?

     Odpowiedź na to pytanie uczniowie klasy 1D, w dniu 9 grudnia, poznali w Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Tam uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której tematem był właśnie Stanisław Moniuszko. Dzieci dowiedziały się kim był i czym się zajmował. Poznały kilka ciekawostek z życia kompozytora. Obejrzały film aminowany oparty na faktach autentycznych. Na zakończenie uczniowie wspólnie zagrali w grę planszową "Śpiewnik domowy", w której należało dopasować usłyszany fragment utworu do odpowiedniego obrazka. Nie było to łatwe zadanie, ale poradzili sobie świetnie. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za przybliżenie nam sylwetki tego wielkiego Polaka. Do zobaczenia wkrótce.

    mp

strona: