Nawigacja

 • STROIKI i POCZTÓWKI ŚWIĄTECZNE 2020

  XV BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY pt. „STROIKI i POCZTÓWKI ŚWIĄTECZNE” 2020 MOK Świdnik. Wielkie gratulacje dla uczniów kl. II c.

  stroik świąteczny

   I Nagroda- Marcel

   III Nagroda- Antoni

   Wyróżnienia- Leon, Zuzanna, Natalia, Bartosz

   kartka świąteczna

   I Nagroda- Emilia

 • Prezentacja uczniów klasy 7a na temat Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w różnych krajach.

 • Kartki świąteczne

  Wszyscy wiemy, jak trudną i ważną pracę wykonuje w dobie pandemii cały personel medyczny.

  W dowód szacunku i z wyrazami szczerej wdzięczności uczniowie klas 4, 5, 6 przesyłają kartki świąteczne z życzeniami świątecznymi, wykonane na lekcjach techniki i informatyki.

  Zdrowych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie życzy cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.

 • Święta tuż, tuż ...

   

  W oczekiwaniu na te szczególne dni - Święta Bożego Narodzenia - przesyłamy WSZYSTKIM CZYTELNIKOM biblioteczne życzenia świąteczne zawarte w prezentacji:

  https://view.genial.ly/5fcdf418b311230dad315d9b/interactive-content-ida-swieta

   Klikajcie w link powyżej, czytajcie, oglądajcie i słuchajcie!

 • Szczegółowe zasady zdalnego nauczania

  Szczegółowe zasady zdalnego nauczania

  Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

  od 26 października 2020 roku do 6 listopada 2020 r. w klasach IV-VIII rozpoczyna się realizacja zadań szkoły, w tym realizacja podstawy programowej, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  Czytaj więcej

 • DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ONLINE

  20 zasad bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online, aby chronić swoje dane.

  Kliknij w link poniżej

 • Poczta Outlook na platformie Office 365

  Szkolna platforma Office 365 umożliwia wszystkim, którzy posiadają na niej konto, korzystanie z poczty email. Outlook - aplikacja obsługująca pocztę jest dostępna po zalogowaniu się na platformę Office 365 szkoły.

  Szkolna poczta email ma za zadanie ułatwić komunikację między uczniami a także między uczniami i nauczycielami. W skrzynce odbiorczej pojawiają się np. wiadomości o zaplanowanych spotkaniach,  aktywności w zespołach, itp. Dodatkowo każda grupa (zespół) istniejąca na platformie ma własny adres mailowy co  ułatwia komunikację wewnątrz grupy i z całą grupą.

  Ze szkolnej poczty można korzystać po zalogowaniu się na stronie office.com - wtedy z lewej strony okna są widoczne wszystkie dostępne aplikacje, a wśród nich Outlook. Odbieranie i wysyłanie wiadomości odbywa się w podobny sposób jak w każdej innej aplikacji (skrzynce) pocztowej.

 • Konkursy "Zaprojektuj logo projektów Erasmus+"

  Nasza szkoła rozpoczęła właśnie realizację kolejnych projektów Erasmus+.

  Zapraszamy wszystkich uczniów do zaprojektowania logo projektów.

  1) "Let's Light On the Solution" - czyli w wolnym tłumaczeniu "niech nas oświeci rozwiązanie". Projekt na temat światła i jego znaczenia w życiu człowieka, więc w logo mogą się znaleźć następujące symbole: słońce, żarówka, fotowoltaika, panele słoneczne, promienie, itp. W logo musi się znaleźć skrócona nazwa: LIGHT ON Można zamieścić flagi krajów partnerskich: Polska, Portugalia, Włochy i Gwadelupa.

  2) "We do STEAM together" - czyli w wolnym tłumaczeniu "razem uczymy się przedmiotów STEAM." Projekt dotyczny nauczania STEAM, czyli przedmiotów przyrodniczych (Science), technologii (Technology), inżynierii (Engineering), sztuki (Art) i matematyki (Math). W logo powinny się znaleźć elementy związane ze STEAM oraz nazwa projektu. Można zamieścić flagi krajów partnerskich: Polska, Portugalia, Turcja, Estonia i Rumunia.

  Logo projektu lub projektów należy wykonać w programie www.canva.com lub podobnym i przesłać je w formie pliku .png/.jpg go na adres: marcin.pasnikowski@sp5.swidnik.pl do 20 stycznia 2021.

 • Konkurs Minecraft

  Samorząd Uczniowski organizuje Szkolny Konkurs Budowania w Minecraft. Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział. Tematyką prac będą Święta Bożego Narodzenia i mikołajki. Prace należy odsyłać w postaci map (save’ów) na e-mail samorządu uczniowskiego samorzduczniowski20202021@sp5online.pl, przez e-mail szkolny (z końcówką sp5online.pl). Ostateczny termin odesłania prac to 17 grudnia do godziny 19.00.

  PozdrawiamyRada Samorządu Uczniowskiego

 • Szkolny Turniej League of Legends

  18 grudnia w piątek odbędzie się szkolny turniej w League of Legends. Zapisy trwają do 15 grudnia. Zgłaszają się tylko pełne drużyny 5 osobowe, złożone w pełni z uczniów naszej szkoły, mających 13 lat lub więcej, na e-mail samorządu uczniowskiego samorzduczniowski20202021@sp5online.pl. Zgłaszać należy się za pomocą e-maila szkolnego (z końcówką @sp5online.pl).

  Pozdrawiamy Rada Samorządu Uczniowskiego

 • .

  ZALECAMY I PROSIMY
  O ZAŁATWIANIE SPRAW SZKOLNYCH
   DROGĄ ELEKTRONICZNĄ - adres email: i
  nfo@sp5.swidnik.pl
  LUB TELEFONICZNĄ - 
  tel. 81-751-33-71

 • RAZEM BEZPIECZNIEJ

   Zobacz spot o hejcie wśród dzieci i młodzieży. Jest skierowany do rodziców. Mówi o tym jak ważna jest nasza uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem. Niezmiernie istotna jest również rozmowa oraz zdrowa kontrola.

  https://bit.ly/2UIC5b3

  W nagraniu odnajdziemy również numery telefonów pod, którymi znajdziemy pomoc, jeśli nie wiemy jak postępować lub nie radzimy sobie z sytuacją.

  www.liniadzieciom.pl

  Telefony zaufania:

  800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

  800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania

  OBEJRZYJ, BO WARTO!!!

  https://www.facebook.com/Policja-Lubelska-559631754424559/videos/697110317873593

 • Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

  Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

  Od 7 grudnia działa Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka oraz specjalny czat internetowy. Dzieci i młodzież z problemami mogą skorzystać z tzw. darmowej poradni psychologicznej, która działa 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Pod numerem telefonu 800 12 12 12 dzieci i młodzież, które doświadczają problemów związanych z odizolowaniem w czasie pandemii, są dyskryminowane lub źle traktowane przez rówieśników czy dorosłych, mogą uzyskać darmową pomoc.

 • 24 grudnia budynek szkoły i obiekty sportowe będą zamknięte.

  Informujemy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności korzystających z obiektów szkolnych, że w dniu 24 grudnia 2020 r. budynek szkoły i obiekty sportowe będą zamknięte.

 • Niespodzianka z Wielkiej Brytanii

  Kilka dni temu na adres naszego przedszkola została dostarczona przesyłka, którą otrzymaliśmy od przyjaciół z Przedszkola Montessori w West Ealing w Wielkiej Brytanii. W paczce znaleźliśmy świąteczne prace dzieci i życzenia oraz gadżety charakterystyczne dla tego kraju takie jak: brytyjską flagę, londyński autobus i budkę telefoniczną. Pani Magda Wnuczek - nauczyciel języka angielskiego, podczas zajęć przetłumaczyła nam treść życzeń i przybliżyła drogę, jaką musiała odbyć paczka od nadawcy do adresata. W ramach wzajemnego współdziałania dzieci z grupy niebieskiej przygotowały dla rówieśników zza morza girlandę i świąteczny album z pracami plastycznymi. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje nowymi doświadczeniami w kwestii działań edukacyjnych i nie tylko.

 • MIKOŁAJKI w klasie 2D

  „Kochany Panie Mikołaju,

  my tak czekamy każdej zimy,

  dlaczego zawsze Pan przychodzi, gdy śpimy….”

  Uczniowie klasy 2d są już gotowi na wizytę świętego Mikołaja. W czasie piątkowych zajęć zdalnych  otrzymały list z pozdrowieniami od świętego Mikołaja. Każdy „wyturlał” swojego Mikołaja. Były też mikołajkowe zabawy online. Teraz z niecierpliwością oczekują prezentów.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Projekt Erasmus+ Walking Together

  W piątek 4 grudnia odbyło się spotkanie koordynatorów projektu "Walking Together" realizowanego w ramach programu Erasmus+. Koordynatorzy szkół partnerskich z Portugalii, Włoch, Turcji, Grecji i Polski nigdy wcześniej nie współpracowali ze sobą, dlatego spotkanie rozpoczęło się od prezentacji szkół i miast. Niestety pandemia jak na razie uniemożliwia organizację wyjazdów uczniów. Koordynatorzy zdecydowali o realizacji pierwszych zadań projektowych w Internecie oraz przesunięciu wszystkich wyjazdów na rok drugą połowę 2021 roku.

  Uczniowie zaangażowani w realizację projektu wykonali już projekty logo podczas zajęć informatyki, a także wykonali interaktywne prezentacje o swoich szkołach, miastach oraz krajach. Rozpoczęto już projekt eTwinning, na którego platformie będą prezentowane wszystkie rezultaty. W kolejnych miesiącach odbędzie się głosowanie na logo oraz zorganizowane zostaną warsztaty na temat praw człowieka, Nelsona Mandeli czy praw kobiet w formie "escape room".

 • Projekt Erasmus+ LIGHT ON

  W piątek 27 listopada odbyło się spotkanie koordynatorów projektu "Let's Light On the Solution" realizowanego w ramach programu Erasmus+. Koordynatorzy szkół partnerskich z Portugalii, Włoch, Gwadelupy i Polski zaprezentowali swoje szkoły oraz omówili sytuację związaną z pandemią Covid-19. Na tej podstawie podjęli decyzję o realizacji pierwszych zadań projektowych w Internecie oraz przesunięciu wszystkich wyjazdów na rok 2021/2022.

  Uczniowie zaangażowani w realizację projektu wezmą udział w zaprojektowaniu logo projektu, a także wykonają interaktywne prezentacje o swoich szkołach, miastach oraz krajach. W kolejnych miesiącach zaplanowano organizację tygodnia z Gwadelupą oraz wirtualną wycieczkę na farmę słoneczną wykorzystującą panele fotowoltaiczne.

 • DZIEŃ MISIA

  25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Misia. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć ulubionych pluszaków, ale znaleźliśmy na to sposób - dzieci pokazały na zdjęciach swoje przytulanki. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe, i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Zapraszamy do obejrzenia relacji w formie filmu.

  https://youtu.be/5GWpqflG6fk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • 81 751-33-71

Galeria zdjęć