Przykładowe zadania diagnozujące kompetencje uzdolnionego matematyczne ucznia klasy trzeciej. Pobierz poniżej.
Ze względu na małą ilość chętnych do klasy sportowej próby sprawności fizycznej zostały odwołane.
Poniżej informacje odnośnie próbnego testu ósmoklasisty.
Wnioski do pobrania w zakładce REKRUTACJA 2021/2022. Rekrutacja trwa od 1 marca do 12 marca.
Nauka w klasach I-III szkół podstawowych:
W okresie od 18 stycznia do 28 marca 2021 r. nauka w klasach I-III będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy szczegółowe zasady organizacji pobytu dzieci w szkole.
- klasy pierwsze: wejście od placu zabaw
- klasy drugie: wejścia od strony parkingu,
- klasy trzecie: wejście główne.
KLASY PIERWSZE:
I a sala 314
I b sala 311
I c sala 312
I d sala 313
I e sala 315
I f sala 108
I g sala 317
KLASY DRUGIE:
II a sala 316
II b sala 109
II c sala 318
II d sala 207
II e sala 209
II f sala 210
KLASY TRZECIE
III a sala 211
III b sala 212
III c sala 213
III d sala 214
III e sala 301
III f sala 309
III g sala 110
Nauka w klasach IV-VIII.
Informujemy, że zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS nadal zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych – uczniowie pracują w formie nauki zdalnej.
Organizacja pracy:
Rodziców i uczniów prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.
Indywidualny tygodniowy plan klas I-III
Obowiązuje od 18.01.2021r. do 28.03.2021r.
Klasy I
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_A.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_B.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_I_C.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_D.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_E.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_F.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_1_G.pdf
Klasy II
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_2_A.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_2_B.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_2_C.pdf
Indywidualny_plan_klasy_2d_aktualny.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_2_E.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_2_F.pdf
Klasy III
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_3_A.pdf
Indywidualny_harmonogram_zajec___plan_dnia_klasa_3b.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_3_C.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_3_D.pdf
Indywidualny_klasowy_plan_dnia_3_E.pdf
Dnia 17 marca Irlandczycy na całym świecie obchodzą święto swojego patrona - Dzień Świętego Patryka. Parady uliczne, koncerty i świętowanie trwają cały dzień, oczywiście w kolorze zielonym.
W Dniu Matematyki uczniowie klas drugich uczyli się poprzez zabawę. Dzisiejsze zajęcia sprawiły im wiele radości i satysfakcji z własnych umiejętności. Drugoklasiści udowodnili, że matematyka – królowa nauk, nie jest im straszna.
Klasa 2b z wielkim zaciekawieniem rozwiązywała logiczne, matematyczne łamigłówki.
Uczniowie klasy 2c liczyli i uczyli się oszczędzać pieniądze, mierzyli miarką krawiecką oraz ważyli. Przekonywali, że matematyka jest wszędzie.
Klasa 2d sprawdziła i udowodniła, że cyfra ZERO to jeden z największych wynalazków ludzkości i jest niezbędna w naszym codziennym życiu. Uczniowie zwrócili uwagę na to, że zero może być również odjemną. Następnie z wielkim zapałem rozwiązywali niełatwe zadania Leona.
Klasa 2e rozwiązywała w dniu dzisiejszym problemy geometryczne. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego pizza jest w kwadratowym pudełku, ma okrągły kształt, a kawałki są trójkątne?
Klasa 2f podczas mierzenia, dodawania i odejmowania ilości płynów dowiedziała się, jak ważna jest woda dla całego środowiska. Na spacerze, postanowiła sprawdzić symetrię w blaszkach liści oraz czy szyszki na gałązce są symetryczne. Udało się również znaleźć muszelki ślimaka, na których można było zaobserwować regularną spiralę. Dzieci postanowiły również zmierzyć obwód pnia drzew, wykorzystując do tego własne ciało.
Tajniki matematyki zgłebiali również uczniowie klasy 1f.
Taka matematyka może być codziennie!
Bohaterowie „Kamieni na szaniec” to ludzie „z krwi i kości”, którzy mieli rodziny, przyjaciół, którzy uczyli się, pracowali, walczyli, kochali, cierpieli, przeżywali dylematy moralne. Byli niezłomnymi herosami, odważnymi żołnierzami i jednocześnie zwykłymi młodymi chłopcami. Ich portrety w nieszablonowy sposób, i jakże bliski współczesnym nastolatkom na co dzień korzystającym z social mediów, stworzyli przy pomocy www.classtools.net uczniowie klasy 8c. Zdjęcia z epoki, rozmowy na czacie, komentarze i posty składają się na tętniące życiem profile fakebookowe Zośki, Alka i Rudego. Zapraszamy do odwiedzenia najciekawszych prac: Jan Bytnar on 'Fakebook' (classtools.net), Tadeusz Zawadzki on 'Fakebook' (classtools.net), Maciej Aleksy Dawidowski on 'Fakebook' (classtools.net), Jan Bytnar on 'Fakebook' (classtools.net), Jan Bytnar (Rudy) on 'Fakebook' (classtools.net).
Sygnalizacja świetlna do kierowania ruchem, jest w praktyce środkiem ustalającym pierwszeństwo przejazdu. Za pomocą znaków sygnalizacja świetlna reguluje pierwszeństwo stosownie do nadawanego sygnału. Sygnalizatory z reguły będą się znajdować przy przejściach dla pieszych oraz przed skrzyżowaniami. Zapewniają bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni.
Uczniowie klas: 4a, 4b oraz 4e wykonali sygnalizatory świetlne.
3 MARCA obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim pisarzom i pisarkom wielu nowych dzieł, weny twórczej, kreatywności, Wspaniałych Czytelników.
Zapraszamy do udziału w KONKURSIE LITERACKIM. Zachęcamy do napisania pracy p.t. MOJE SPOTKANIE Z ULUBIONYM PISARZEM (preferowana forma to opowiadanie z elementami dialogu, opisu, wywiadu itp.).
Prace należy przesłać do 15 marca 2021 r. drogą meilową na adres: monika.lechnio.lewicka@sp5.swidnik.pl
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
W krótkiej prezentacji, uczeń klasy 6h, przybliża sylwetki niezłomnych bohaterów.
Pyszne i zdrowe śniadanie to dawka pozytywnej energii na wiele godzin spędzonych podczas zajęć szkolnych. Poranny posiłek pobudza mózg do pracy i przyśpiesza proces myślenia. Zmniejsza problemy z koncentracją i pamięcią, poprawia naszą odporność i samopoczucie. Nawyk jedzenia śniadań dobrze wpływa na nasze zdrowie oraz wygląd. Ponadto posiłek jedzony bez pośpiechu, wspólnie z rodziną, kształtuje określone zachowania żywieniowe, uczy zasad savoir - vivre.
O istotnej roli śniadań pragniemy przypomnieć szczególnie uczniom przygotowującym się do egzaminów. Regularne spożywanie śniadań ma bowiem wpływ na kondycję intelektualną uczniów. Jest to niezwykle istotne dla osób, które mają przed sobą egzaminy, wiążące się z wzmożonym wysiłkiem intelektualnym.
Uczniowie klas 6c, 6d i 6h przygotowali swoje propozycje na zdrowe, kolorowe i pyszne śniadania.
Uczniowie klasy 2D od września 2020r. uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.
Obecnie zakończyli realizację II modułu „Mała chmurka w krainie śniegu”. Omawianą lekturą była „Zaczarowana zagroda” A i Cz. Centkiewiczów. Na jej podstawie powstały ciekawe makiety zagród pingwinów, plakaty, lapbooki oraz niezwykłe przygody bohaterów. Lektura wzbudziła wśród uczniów ogromne zainteresowanie.
Każdy jest uczestnikiem ruchu drogowego, zmienia się tylko rola, w której występujemy. Raz jako kierujący, innym razem pieszy. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nie ważne czy jedziemy, czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to, jak zachowujemy się na drodze. Pamiętajmy, aby nasz udział w ruchu drogowym odbywał się bezpiecznie, z przestrzeganiem zasad, przepisów i innych uczestników ruchu.
Znajomość telefonów alarmowych jest bardzo ważna. Uczniowie klas czwartych: 4a, 4b, 4e wykonali zakładki odblaskowe z numerami telefonów alarmowych.
Uczniowie klas 4 - 7 naszej szkoły sfotografowali tegoroczną zimę tworząc wspaniałą zimową galerię
W niedzielę 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku i jest obchodzone corocznie.
Data upamiętnia wydarzenia z 1952 roku z Bangladeszu, gdzie śmierć poniosło kilku studentów, którzy ubiegali się o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Święto ma na celu podkreślenie znaczenia języków narodowych jako dziedzictwa kulturowego.
Chcąc wszystkim przybliżyć pochodzenie naszego języka, uczennica klasy 6h, w ramach projektu przedmiotowego z języka polskiego, przygotowała ciekawą prezentację.