UWAGA! ankieta

Nawigacja

UWAGA! ankieta

Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej zadawania pracy domowej!

 • Ochrona danych osobowych

  Ochrona danych osobowych - Obrazek 1RODO - unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych.

  >>>Klauzula informacyjna<<<

 • Mistrzostwa Rejonu w Piłce Plażowej Chłopców

  Dnia 24.05 w Chełmie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Plażowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mikołaj Michalak, Dawid Szostak i Sebastian Hanc i zajęła 2 miejsce ustępując w meczu finałowym gospodarzom.

  Gratulujemy!

 • Mistrzostwa Rejonu w Piłce Plażowej Dziewcząt

  Mistrzostwa Rejonu w Piłce Plażowej Dziewcząt - Obrazek 1W dniu 24.05.18. na boiskach Portu Lotniczego w Świdniku odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt. W gronie sześciu zespołów naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mańka Amelia , Szczepańska Wiktoria . Dziewczęta po wygranym meczu 2:0 z zespołem z SP Milejów, w kolejnym spotkaniu uległy 0:2  drużynie  SP nr 3 w Świdniku. W meczu o III miejsce nasze zawodniczki wygrały 2:0 z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy.

  Gratulujemy!

 • Sukces Kacpra

  Kacper Kucharski, uczeń klasy VI „c” został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Inny?”, zorganizowanego przez Fundację KOLOROWO z Łodzi oraz Towarzystwo Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego. Ideą konkursu było szerzenie wśród młodzieży pasji fotografowania.  Uczestnicy konkursu mieli wykonać fotografię ukazującą problem „odmienności” człowieka ze względu m. in. na pochodzenie, kolor skóry, poglądy, kulturę, wyznanie.
                                                                                                                                                    Gratulujemy sukcesu!

 • Nowe kwietniki ze starych skrzynek!

  Nowe kwietniki ze starych skrzynek! - Obrazek 1

  Nowe kwietniki ze starych skrzynekNowe kwietniki ze starych skrzynek! - Obrazek 2
  to dzieło naszych uczniów
  pod dyskretnym nadzorem p. Moniki Walaszek.

   
   
 • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Plażowej

  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Plażowej - Obrazek 1Dnia 21.05 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Plażowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny, które spisały się na medal. Pierwsze miejsce i awans do turnieju rejonowego zdobyła dwójka w składzie: Mikołaj Michalak i Dawid Szostak, natomiast druga drużyna zdobyła 3 miejsce grając w składzie: Sebastian Hanc i Marcin Kurkiewicz.

  Gratulujemy!

 • Szkolny Konkurs Baśniowy

  Dnia 21.05.2018r. odbył się coroczny Szkolny Konkurs Baśniowy dla klas czwartych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do zmagań konkursowych. Uczestnicy zostali wyłonieni na podstawie klasowych eliminacji. Jury w składzie: Beata Jasielska, Justyna Bęczkowska, Danuta Jastrzębska oceniało nie tylko znajomość samych baśni, ale także prezentację wybranej postaci baśniowej. Impreza odbyła się w atmosferze dobrej zabawy.      

  W konkursie zwyciężyła klasa 4g w składzie: Łucja Podkańska, Maciek Borkowski, Maksym Pąk.

  II miejsce zajęła drużyna klasy 4b reprezentowana przez: Weronikę Pastusiak, Julię Sobek i Amelkę Łobodę.

  III miejsce po dogrywce wywalczyła klasa 4e, czyli: Paulina Włosek, Filip Ogonowski oraz Franciszek Zalewski

  Uczestnicy konkursu wybrali również najlepszą prezentację. Palmę zwycięstwa otrzymał Maciej Kuśpit z 4d jako kot w butach.

  < Zdjęcia...... >

 • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny SUPEŁEK

  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny SUPEŁEK - Obrazek 1 W środę 16 maja 2018r. odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Supełek”.
  W konkursie uczestniczyli uczniowie klas czwartych ze wszystkich szkół podstawowych w Świdniku, a w finale wzięli udział uczniowie z SP5 i SP7.
  Zadania konkursowe uczniowie ocenili jako bardzo interesujące
  i wymagające myślenia, a także „bardziej praktyczne, mniej teoretyczne”. Najlepszymi matematykami wśród czwartoklasistów okazali się:
  Ula Łopucka (4f SP5) i Wojtek Nóżka (4a SP7) - I miejsce;
  Paulinka Włosek (4e SP5) - II miejsce;
  Paweł Gontkiewicz (4f SP5) i Krzyś Maszewski (4b SP7) - III miejsce.
             Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!            
        jbo            <<zdjęcia>>>

 • Bronek otworzył przed nami swoje drzwi!

  Bronek otworzył przed nami swoje drzwi! - Obrazek 1W czwartek uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką wychowawców i nauczycieli wybrali się na Drzwi Otwarte do świdnickiego Bronka, czyli I LO im. W. Broniewskiego, po którym oprowadzali nas nauczyciele wraz z uczniami. Po przywitaniu nas przez dyrekcję szkoły ruszyliśmy do sal lekcyjnych, gdzie mieliśmy okazję poznać nauczycieli różnych przedmiotów oraz obejrzeliśmy ich promocyjne prezentacje. Na zakończenie czekał na nas poczęstunek (najsmaczniejsza prezentacja języków obcych) oraz wizyta w nowej, imponująco dużej hali sportowej. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

  msk

 • XV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Przyjaciel przyrody"

  W środę 16 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie klas trzecich, po raz piętnasty, rozpoczęli zmagania w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Przyjaciel przyrody”. Udział w konkursie wzięło 31 uczniów ze wszystkich świdnickich szkół podstawowych oraz szkoły w Jackowie i Krępcu.
           Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test o tematyce przyrodniczej
  i ekologicznej. Zadania miały bardzo różny stopień trudności.
  Nasi uczniowie spisali się na medal.

  Mateusz Wójcik z klasy 3F zdobył tytuł LAUREATA
  XV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Przyjaciel przyrody" - Obrazek 1
  Lena Błaszczak 3F i Judyta Stec 3E – zajęły miejsce III
  Daniel Nowak 3G – IV miejsce
  Miłosz Dyrka 3G – V miejsce
  Marcel Kołtun 3D – miejsce XIII
  Wszystkim uczestnikom oraz ich wychowawcom gratulujemy
  i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Powodzenia!

  mp

   

   

 • W  środę 16.05.2018r. uczniowie kl. 4F na  zajęciach języka angielskiego wzięli udział w niezwykłym spotkaniu. Na zaproszenie nauczycielki  języka angielskiego  p. M.Wójtowicz-Piotrowskiej na lekcje przybyły dwie nauczycielki z Padwy (Cristina i Rita), które przebywają w naszej szkole w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży.  Była to świetna  okazja  do rozwijania własnych umiejętności  językowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem  zasypywali pytaniami na różne tematy obie panie. Dzięki temu  nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawostek  i poszerzyli  swoja wiedzę na temat  życia we Włoszech , ale przede wszystkim  mieli świetną okazję , by sprawdzić swoje umiejętności językowe.

  mw-p

  Nietypowa lekcja w 4f.

 • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny KALKULATOREK 2018

  Dnia 15.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Kalkulatorek”.  Uczniowie z klas III naszej szkoły także wzięli w nim udział.
  Uczennica klasy 3 G Maja Misztal zajęła III miejsce, natomiast wyróżnieni zostali: Julian Osina  3 F, Marcel  Sadura  3 F, Mateusz Wójcik 3 F, udział wziął także Wiktor Waryszak z kl. 3 C.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  jc

 • Zaczarowany świat Doroty Gellner

  Uczniowie klasy 0b w dniu 9.05.2018r. uczestniczyli w warsztatach literackich związanych z twórczością pisarki Doroty Gellner. Warsztaty zorganizowało Przedszkole Integracyjne nr 5 w Świdniku, którego patronką jest właśnie ta popularna pisarka. Uroczystości jubileuszowe (5 rocznica nadania imienia) trwają już od miesiąca i nasi uczniowie brali aktywny udział w konkursie recytatorskim, przeglądzie piosenki oraz konkursie plastycznym.

  ms

 • Wymiana młodzieży

  Wymiana młodzieży - Obrazek 1W dniach 12-21 maja w naszej szkole odbywa się kolejny rok projekt Erasmus+ 'Water Equals Hundreds of Opportunities', w ramach którego gościmy uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Holandii, Włoch i Hiszpanii. Podczas swojego pobytu w Świdniku nasi goście biorą udział w warsztatach i zajęciach na temat wody, zwiedzają Lublin i Kazimierz Dolny oraz Muzeum na Majdanku. Wszyscy mieszkają w rodzinach goszczących, dzięki czemu mogą spróbować polskiej kuchni i lepiej poznać nasze tradycje i kulturę. Więcej informacji można przeczytać na profilu szkoły na Facebook. 

  pm

 • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej

  Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej - Obrazek 115 maja na boiskach Orlik SP 3 odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej chłopców. Zawody zorganizował Miejsko Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku. Wsparcie w organizacji udzieliła Gmina Miejska Świdnik. W imprezie wystartowała rekordowa jak na zawody szkolne liczba drużyn-7 reprezentacji szkół podstawowych co daje 80 zawodników !!!.Organizatorzy ustalili autem rozgrywek w dwóch grupach .Mistrzowie grup spotkali się w finale. Do finału awansowały reprezentacje SP 5 I SP 7 Świdnik. Mecz o awans do dalszego etapu rejonowego był zacięty i dopiero w końcówce "Piątka " strzeliła gola dającego zwycięstwo.
  Autorem pięknej bramki był Kacper Woźniak z klasy sportowej 5c.W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentacje SP 4 I SP Rybczewice.W regulaminowym czasie padł remis i w karnych lepsza okazała się "czwórka".Turniej sędziowali Mateusz Kozłowski i Mateusz Olejnik absolwenci SP 5.
  Skład zwycięskiej reprezentacji SP 5 :Eryk Szydłowski Patryk Kowalski Bartek Donda Jan Parcheta Kacper Woźniak Irek Dmitruk Piotr Wolski Marek Stojański Michał Janczak Edwin Mościcki Szymon Gruszka Igor Maluga 
  opiekun: Grzegorz Martyniuk

  Zawody rejonowe odbędą się 24 maja w Łęcznej. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację

  mg

 • Czwórbój lekkoatletyczny

  Czwórbój lekkoatletyczny - Obrazek 111 maja na stadionie lekkoatletycznym w SP 7 Świdnik odbył się czwórbój lekkoatletyczny. Organizatorem eliminacji powiatowych był Miejsko Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku. Wsparcie w organizacji udzieliła Gmina Miejska Świdnik. Reprezentacja naszej szkoły zajęła odpowiednio drugie miejsce wśród chłopców i trzecie wśród dziewcząt. W kolejnym etapie rejonowym wystartują chłopcy .Zawody rejonowe odbędą się w Rejowcu Fabrycznym 16 maja . W zawodach rejonowych będą nas reprezentować Bartek Donda,Szymon Gruszka,Michał Król,Eryk Szydłowski,Irek Dmitruk i Miłosz Kowalski .Opiekunami na zawodach w Świdniku byli Anna Nowak Joanna Sekuła i Grzegorz Martyniuk.

  gm

  Czwórbój lekkoatletyczny - Obrazek 2

 • Rejonowe Drużynowe Biegi Przełajowe

  Rejonowe Drużynowe Biegi Przełajowe - Obrazek 110 maja w Chełmie odbyły się Rejonowe Drużynowe Biegi Przełajowe. W Chełmskim parku miejskim wystartowała grupa ponad 36 zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 5 w Świdniku. Nasza reprezentacja wystartowała w sześciu kategoriach. Największy sukces odnieśli chłopcy w kategorii rocznik 2005 -2006 .Nasza reprezentacja zajęła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Województwa które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim 22 maja.
  Skład naszych mistrzów :Michał Król,Bartek Donda,Miłosz Kowalski,Szymon Gruszka,Irek Dmitruk ,Eryk Szydłowski

  Opiekunami naszych zawodników byli Joanna Sekuła Małgorzata Skalinska-Królik i Grzegorz Martyniuk

  gm

 • Uczniowie z kl. II b Gimnazjum wraz z p. Ireną Mazurek zorganizowali zajęcia chemiczne dla uczniów klas 3 i 4 pt. „Eksperymentuj razem z nami”. Dzieci z kl. IIIc wraz z wychowawczynią Małgorzatą Kozień, były zachwycone możliwością osobistego udziału w chemicznych doświadczeniach „Mali chemicy” pod kierunkiem starszych asystentek z kl. II b sprawdzali zasadowość płynów, oddzielali substancje, itp. Wiele radości sprawiły im osiągnięte sukcesy.

  Eksperymentuj razem z nami.

 • Dnia 11 maja 2018 roku w PCEZ w Świdniku odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna SP 5 w składzie: Liwia Majcher, Natalia Smolarska, Jakub Żołdak, Maciej Kuśmierz zmierzyła się z trzema konkurencjami. Pierwsza polegała rozwiązaniu 25 pytań, druga to znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej i trzecia test sprawnościowy - jazda rowerem. Spośród 10 szkół podstawowych z gminy Świdnika nasza szkoła zdobyła zaszczytne 1 miejsce. Gratulujemy!!!

  I Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

 • W dn. 10.05.2018 r. gościliśmy w szkole sierżanta Wojska Polskiego – Roberta Polaka (pseudonim „Borsuk”); odznaczonego dwukrotnie Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu oraz Krzyżem za Dzielność; autora  książki „Raport Borsuka. ISAF nie dla idiotów”, stanowiącą relację żołnierza WP uczestniczącego w misji w Afganistanie.
  Nasz gość opowiedział uczniom kl. 6 „c” o tym, jak zostać żołnierzem oraz o swojej służbie w misjach WP poza granicami kraju (w Syrii, Kosowie, Iraku i Afganistanie). Zaprezentował też mundur i wyposażenie żołnierskiego plecaka. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła również broń żołnierza.
  Spotkanie okazało się niecodzienną lekcją patriotyzmu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Spotkanie z żołnierzem.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • 817513371

Galeria zdjęć