UWAGA! ankieta

Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 - list oraz materiały informacyjne

   

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

  Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

  Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowe

   

  Materiały inforacyjne:

  List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_w_wersji_word.docx

  Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf

  Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx

 • Konkurs Recytatorski

  Konkurs Recytatorski - Obrazek 1Uczeń klasy 3a Mateusz Piekarczyk został zwycięzcą XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej ,,Lubelszczyzna – godna Europy Ojczyzna“.
  Wyniki konkursu

  Gratulujemy

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Słodki upominek dla litewskich kolegów

  Słodki upominek dla litewskich kolegów

   

      Dzisiaj uczniowie kl. 1A przekazali słodkie upominki zebrane dla dzieci z partnerskiego miasta Soleczniki na Litwie.
  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
                                                                                                   gtk

 • Konkurs Języka Niemieckiego

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a - Sebastian Małachowski zakwalifikował się do Wojewódzkiego Etapu Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego.

  Gratulujemy

 • Program edukacyjny Polska Moja Ojczyza

    W dniu 14 grudnia uczniowie klas 0 - 4 wzięli udział programie edukacyjnym POLSKA MOJA OJCZYZNA przygotowanym przez Agencję Szkolno - Przedszkolną LUPUS.
    W czasie spotkania uczestnicy przypomnieli sobie symbole narodowe. Dowiedzieli się, jak wygląda flaga na murach polskich ambasad, w marynarce wojennej i lotnictwie. Mieli okazję przypomnienia sobie sylwetek znanych Polaków i ich osiągnięć. Najsłynniejszym, zdaniem uczniów, okazał się oczywiście Robert Lewandowski. Na zakończenie, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w mundurze lotników słynnego Dywizjonu 303. Spotkanie, dla najmłodszych, było ciekawą lekcją historii.

  mp

   Polska Moja Ojczyza.

 • TVP Lublin

      W dn. 06.12.2018 r. uczniowie klasy 4 „f” byli na wycieczce w TVP Lublin. Uczestnicy zapoznali się z pracą dziennikarza, realizatora dźwięku i realizatora światła. Obejrzeli również studia telewizyjne, w których nagrywa się programy sportowe, informacyjne i rozrywkowe.
      Program wycieczki był bardzo bogaty. Życzliwość, profesjonalizm i pogodne usposobienie Pana Edwarda Dziedzica – przewodnika po TVP – sprawiły, że uczniom na długo zapadnie ta wizyta w pamięci.

     Serdecznie dziękuję Panu Ryszardowi Montusiewiczowi – Dyrektorowi TVP Lublin za pomoc przy organizacji wycieczki oraz Panu Edwardowi Dziedzicowi za oprowadzenie uczniów po gmachu TVP Lublin.

  Małgorzata Jańczuk 

  TVP Lublin.

 • Konkurs "Kraje francuskojęzyczne na świecie"

  Konkurs "Kraje francuskojęzyczne na świecie" - Obrazek 1Pierwszy etap konkursu "Kraje francuskojęzyczne na świecie" (organizowanego przez III L.O. w Lublinie) już za nami. Do drugiego - wojewódzkiego etapu przechodzą: SP: Maciek Kuśmierz i Patryk Pańko GIM: Aleksander Bzowski i Franciszek Pirek
  GRATULACJE

  kk

 • II edycja programu "Razem bezpieczniej"

  II edycja programu "Razem bezpieczniej"

   W dniu dzisiejszym, tj. 11. grudnia,  uczniowie klasy 3C reprezentowali naszą szkołę na spotkaniu podsumowującym II edycję programu „Razem bezpieczniej” zorganizowanego przez świdnicką Straż Miejską.
  W czasie spotkania nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego „Bądźmy bezpieczni w naszym mieście” oraz konkursu poświęconego bezpieczeństwu i udzielaniu pierwszej pomocy.

  W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli:II edycja programu "Razem bezpieczniej" - Obrazek 1
  II miejsce Miłosz Klasowski kl. 3C
  III miejsce Mikołaj Łakota kl. 3C
  Wyróżnienia: Karolina Wierzchowska kl. 1F

  Daria Kwit kl.3C 

     W konkursie o bezpieczeństwie:
  Wyróżnienie zdobyła Alicja Bielak kl. 4G

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zdjęcia Głos Świdnika

 • Akcja "Miś"

  Akcja "Miś" - Obrazek 1Nasza szkoła włączyła się do akcji "Miś". Dzięki temu Mikołaj odwiedził wiele dzieci i wręczył upragnione prezenty.
  O akcji czytaj więcej w dzienniku wschodnim.

 • Konkurs Ortograficzny dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum

  Konkurs Ortograficzny dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum

  Konkurs Ortograficzny dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum - wyniki

  W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas 7-3 gimnazjum. W trudnych zmaganiach konkursowych (dyktando ortograficzne) wzięło udział 29 uczniów, a oto wyniki:

  I miejsce- Weronika Smolińska 3f
  II miejsce- Dominika Serafińczuk 3c

  III miejsce- Aleksandra Rejmak 3 f

  I miejsce- Anna Nikiel 8a
  II miejsce- Weronika Konc 8 b

  III miejsce- Emilia Majewska 8b

  I miejsce (ex aequo) – Weronika Śliwa 7e, Adrianna Jankowska 7e

              Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

  Organizatorki konkursu:
  Beata Jasielska

  Magdalena Stelmach-Kopeć
  Magdalena Witczak

 • II Kiermasz przyborów szkolnych dla Hospicjum Małego Księcia

  II Kiermasz przyborów szkolnych dla Hospicjum Małego Księcia

      W mikołajkowy czwartek na parterze naszej szkoły odbył się drugi kiermasz przyborów szkolnych, z którego całkowity dochód (wkrótce podamy kwotę) przeznaczymy dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Dodajmy, iż w tym tygodniu przekazaliśmy hospicjum kolejny w tym roku szkolnym transport nakrętek (13 worków – każdy ważący ok. 20 kg!). Dziękujemy za zaangażowanie w naszą zbiórkę, a Adzie, Oliwii i Natalii z 7e  - za przeprowadzenie kiermaszu.

  SKW

 • MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO MANUFAKTURY „CUKIER LUKIER”

       Uczniowie z klasy 1b  i 1f, tak jak wszystkie maluchy na całym świecie, uwielbiają od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. W dniu 6.12.2018r. dzieci odwiedziły najmniejszą na świecie fabrykę słodyczy „Cukier Lukier” w Lublinie. Podczas tej wizyty odkryły jedną z najbardziej interesujących i fascynujących dla dzieci rzeczy...jak powstają cukierki. W cukierni są produkowane ręcznie cukierki karmelki oraz lizaki. Dzieci zapoznały się ze sposobem wyrobu cukierków wytwarzanych z naturalnych składników.Ponadto miały okazję stać się na chwilę małymi cukiernikami i stworzyć własnoręcznie kolorowego i pysznego lizaka. To była smakowita  i wyjątkowo słodka wycieczka.

  mk

  Mikołajkowa wycieczka do CUKIER LUKIER.

 • Zimowe przedstawienie cyrkowe

  Uczniowie klas młodszych i oddziałów predszkolnych spędzili mikołajki w MOK-u na "Zimowym spektaklu cyrkowym" w wykonaniu adeptów szkoły cyrkowej w Julinku. Przed wyjściem do kina na uczniów czekała słodka niespodzianka, przygotowana przez Pana Dyrektora. Dziękujemy!  

  Zimowe przedstawienie cyrkowe.

 • Występ świetliczaków w Galerii VENUS

    Święty Mikołaj z okazji swoich imienin 6 grudnia odwiedził świdnicką Galerię Venus. Na tej wyjątkowej imprezie nie mogło zabraknąć także uczniów z SP5! Świetliczaki „powaliły na kolana” publiczność swoim świątecznym przedstawieniem. Były piosenki, wiersze, były wielkie emocje, chwile wzruszeń, a przede wszystkim - było mnóstwo dobrej zabawy. Gratulujemy odwagi naszym najmłodszym uczniom, którzy wystąpili na żywo przed kamerami stacji Lubelska.Tv!
  https://www.facebook.com/lubelska.tv/videos/205326957037554/UzpfSTI5MjQxMjc4NzU4MzQxNToxMTcxNTY3MTQ2MzM0NjM3/?eid=ARCqt-o-GOgRVXXvIHXBbHVPVhysEk9hYIrHl6T60hqZguze5sSOcLF_8MPC6t_itfycPG9EUoCYwqpr

  Występ świetliczaków w Galerii VENUS.

 • Sesja Mikołajkowa 2018!

  Sesja Mikołajkowa 2018! - Obrazek 1

  Miło nam poinformować, że tegoroczną Sesję Mikałajkową wygrała klasa 8a z wych. Anetą Seremak - GRATULUJEMY

  Samorząd Uczniowski

 • Ogłoszenie

  W związku ze zmianą od dnia 01.12.2018r. firmy cateringowej prowadzącej naszą stołówkę szkolną na Food Investment (prowadzącą również stołówkę w SP7) opłaty za obiady abonamentowe będą realizowane od dnia 03.12.2018r. Cena obiadu będzie nieznacznie niższa i wynosić będzie 6,35zł

  Szczegółowe informacje będą przekazywane pod numerem telefonu 882111646 (Marta Kubacka - kierownik stołówki)

  Wszelkie zobowiązania dotyczące poprzedniej firmy, Food Investment nie będzie uwzględniał (odpisy i abonamenty).

 • List MEN do rodziców

  List MEN do rodziców - Obrazek 1Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

  Czytaj więcej

 • Andrzejki w kl. 1f

  Andrzejkowe wróżby

         Dnia 30 listopada w święto Andrzeja w klasie  1f było bardzo wesoło. Radość dzieciom sprawiły starsze koleżanki z klasy 4c: Julka Ponieważ, Basia Guz i Emilka Bujnowska, które poprowadziły mnóstwo zabaw i wróżb. Było losowanie imion, przyszłych zawodów, najbliższych niespodzianek, a także ustawianie w kolejności butów. Dzieci tańczyły i improwizowały przy muzyce, a każda przerwa oznaczała szukanie w klasie określonego koloru.
  Choć zabawy niedawno się skończyły, dzieci z pierwszej klasy już nie mogą się doczekać, kiedy będą gościć starsze koleżanki i radośnie spędzać z nimi czas.

  Małgorzata Kozień

  Andrzejki w kl. 1f.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • (81) 751-33-71

Galeria zdjęć