Erasmus+ Walking Together

Kolejne dobre wiadomości dla uczniów SP5. Agencja Narodowa Programu Erasmus+ przyznała szkole dofinansowanie na realizację projektu w ramach Akcji 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół. Uczniowie będą mieli okazję odwiedzić swoich rówieśników w portugalskiej Constâncii, tureckim Stanbule, greckim Volos i włoskim Cagliari na Sardynii. Projekt "Walking Together" będzie się koncentrował na kształtowaniu postawy zrozumienia i tolerancji, przeciwdziałania rasizmowi i uprzedzeniom. Dzięki udziałowi w warsztatach teatralnych, kulinarnych, tanecznych i zajęciach sportowych, młodzi uczestnicy będą mogli lepiej poznać swoich rówieśników i ich kulturę, oraz szlifować język angielski. Projekt potrwa 2 lata. Koordynatorem projektu jest SP5.

Zapraszamy na stronę eTwinning projektu, na której znajdują się rezultaty aktuanie realizowanych zadań.

Artykuły prasowe: