Szkoła pamięta - podsumowanie akcji

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Taka idea przyświecała akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - #Szkoła Pamięta, do której przyłączyła się również społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.

W ramach projektu przygotowana została mini wystawa oraz prezentacja multimedialna przypominająca sylwetki zasłużonych dla społeczności lokalnej Świdniczan, a także miejsca pamięci związane z historią lokalną.

Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się spotkania z panem Stefanem Żmurkiem, który w zajmujący sposób opowiadał o swoich przeżyciach jako dziecka z czasów II wojny światowej, o odczuciach towarzyszących ukrywaniu się w piwnicy, o rozbitych po bitwie czołgach w pobliżu rodzinnego domu, o lęku jaki towarzyszy ośmioletniemu dziecku na widok żołnierzy obcych armii.

Pan Stefan Żmurek został uhonorowany tytułem „Przyjaciel Szkoły”

Koordynator: Violetta Koc

Zobacz prezentację multimedialną:

Prezentacja-Szkola_pamieta_(1)(1).ppsx

W ramach projektu Szkoła Pamięta zorganizowana została w naszej szkole wystawa poświęcona ważnym dla środowiska lokalnego postaciom i miejscom. - GALERIA ZDJĘĆ