Osoby, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego w konkursie z Chemii.
1. Woźniak Wojciech Kamil, kl. 8d
2. Staniak Jagoda, kl. 8a
3. Tatara Jacek, kl. 8d
4. Sęczkowska Kinga, kl. 8d
Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym.
Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną:
• Konkurs „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Konkurs polega na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce – dla wszystkich uczniów.
• Najpiękniejsza zakładka do książki – konkurs plastyczny dla klas I-III.
Każdy uczestnik wykonuje niepowtarzalną zakładkę do książki dowolną techniką i składa ją w bibliotece.
• Bohaterowie naszych książek – konkurs dla klas IV – VI
- forma graficzna – wykonaj portret ulubionego bohatera ( technika dowolna, format A4)
- forma pisemna – napisz krótką charakterystykę ulubionej postaci z książki.
• „Przeczytałam, przeczytałem, przeczytaj i ty” – konkurs dla klas VII-VIII - napisz list do przyjaciela i zachęć go do przeczytania wybranej książki.
Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 28 października.
WEŹ UDZIAŁ W CAŁOROCZNEJ AKCJI PROMUJĄCEJ CZYTELNICTWO
Warto przeczytać – akcja dla wszystkich uczniów szkoły – nagraj krótki filmik telefonem komórkowym, który będzie zachęcał do czytania wybranej przez Ciebie książki. Nagranie należy przesłać na adres mailowy do biblioteki szkolnej.
Korzystając z ostatnich ciepłych promieni słonecznych grupa francuska (8acde) zgłębiała tajniki gry we francuskie bule (inaczej zwane petanką). Idealnie zgrało się to z omawianiem działu dotyczącego uprawiania sportu. Przyjemne z pożytecznym, nauka przez zabawę i na dodatek na świeżym powietrzu. Szkolny bulodrom sprawdził się idealnie.
KK
Dnia 20.10 (we wtorek) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Nowej Zelandii. Uczniowie dowiedzą się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, geografii oraz kultury tego egzotycznego kraju. Zachęcamy do zaakcentowania tego dnia strojem w barwach flagi nowozelandzkiej: biały, czerwony i niebieski.
Ogłaszamy też konkurs plastyczny dla uczniów kl. 0-3 pt. „My Kiwi Bird” (Mój ptak kiwi). Prace przedstawiające tego osobliwego ptaka należy wykonać w formacie A4, techniką dowolną, a następnie, podpisane na odwrocie imieniem, nazwiskiem oraz klasą, należy przynosić do nauczycieli uczących języka angielskiego do 15.10.2020. Wszystkie prace będą częścią wystawy, przewidziane są też upominki.
Zapraszamy!
Organizatorzy:
M. Wnuczek, M. Turczyn, Ł. Wnuczek
Katedra Wychowania Fizycznego SP-5
ogłasza konkurs fotograficzny:
"MÓJ AKTYWNY DZIEŃ Z RODZICEM"
29.09 klasa 4e uczestniczyła w DNIU INTEGRACJI KLASY. Zajęcia zorganizowała i poprowadziła p.psycholog E. Czerniak wraz z wychowawcą.Na uczniów czekały różnorodne zabawy i gry integracyjne, zadanie samodzielnego przygotowania II śniadania, udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania oraz wspólne ogładanie bajki o Covid19, a wszystko po to, by nowa klasa stanowiła zgrany, jednolity i zwarty zespół. Prowadzone w tym dniu zajęcia integracyjne miały korzystny wpływ na wzajemną komunikację i zrozumienie, zwiększyły poczucie bezpieczeństwa i podniosły gotowość do współdziałania. Dla wychowawcy była to możliwość obserwowania grupy, poznania zwyczajów i stosunków panujących w zespole, a co za tym idzie planowanie dalszej pracy wychowawczej.
MWP
Do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Uśmiechu, zachęca Fundacja "Dr Clown". Z tej okazji zorganizowała „Tydzień Uśmiechu”, który rozpoczął się w poniedziałek 28 września i trwał do 2 października. Akcja ma na celu zachęcenie do podzielenia się pozytywną energią z innymi :-) Wielkim finałem będzie przekazanie przez Doktorów Clownów zabawek na oddziały pediatryczne w całej Polsce, także do szpitali w Hrubieszowie, Lublinie i Zamościu.
Nasi najmłodsi uczniowie z radością przystąpili do dzisiejszego Światowego Dnia Uśmiechu.
Dziękujemy grupie 0B i klasom 2a, 2b i 2d.
#uśmiechpodajdalej
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów do udziału w Internetowym konkursie matematyczno-logicznym "ARCYMISTRZ MNOŻENIA" organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Najważniejsze informacje o konkursie:
1. Udział w konkursie jest bezpłatny
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020
3. Konkurs rozgrywany jest 5 kategoriach:
ALFA - klasy IV i młodsi (szkoły z Polski), rocznik 2010 i młodsi (szkoły spoza Polski)
BETA - klasy V i VI (szkoły z Polski), rocznik 2008 i 2009 (szkoły z zagranicy)
GAMMA - klasy VII i VIII (szkoły z Polski), rocznik 2006 i 2007 (szkoły z zagranicy)
TEACHER - nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy szkół biorących udział w SDTMOPEN - uczniowie szkół ponadpodstawowych biorących udział w obchodach ŚDTM oraz rodzice uczniów uczęszczających do szkół, które biorą udział w ŚDTM
4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram
Rejestracja - 29.09-5.10.2020
I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020.
Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
konkurs online 2020.10.02..pdf
regulamin-konkurs-mat-log-2020.pdf
Zainteresowanych, proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny z koordynatorami konkursu: Joanną Lewczuk i Mariolą Piętal.
W naszej szkole i przedszkolu obchodziliśmy dziś Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i był on znakomitą okazją do zaproszenia przedszkolaków i uczniów do świata książki.
W przedszkolu czytaliśmy ,,Wesołe bajeczki ”Doroty Gellner. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy. Do akcji włączyli się również uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1g, 2c, 2d i 3b. Uczniowie wysłuchali fragmentów książek czytanych przez zaproszonych gości, a także czytanych przez kolegów i koleżanki z klasy. Klasa 7e czytała lekturę ,,Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery. Klasa 7f czytała fragmenty książki „Ciekawostki o Janie Pawle II”. Głośne czytanie w klasie 6f poprzedzone było spotkaniem w bibliotece szkolnej, na którym nauczyciel bibliotekarz przedstawił kilkanaście propozycji czytelniczych ,spośród których uczniowie wybierali dla siebie książkę. Następnie chętni uczniowie głośno czytali wybrany przez siebie fragment lektury. W czytelni klasa 4e słuchała wybranego fragmentu z książki ,,Naszą Panią napadli Kosmici” Pameli Butchart.
Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród przedszkolaków i uczniów.
Koordynatorzy akcji: Nauczyciele biblioteki oraz Mariola Piętal
DRODZY RODZICE!
Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu…
Klasa 5 a/b/c z innowacją z języka angielskiego podjęła filmowe wyzwanie napisania scenariusza do krótkiego filmu animowanego a następnie nagrania do niego dubbing. Uczniowie wykazali się świetną znajomością języka, znakomitą wymową jak również talentem aktorskim.
Najmłodsi uczniowie z grup przedszkolnych oraz zerówki aktywnie włączają się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Poprzez zabawę, czytanie bajek oraz kreatywne działania dzieci poznają tajniki języka angielskiego.
W ramach zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie kl. 3d poznali niezwykłą legendę grecką. Dzieci obejrzały i wysłuchały pięknej historii a następnie wykonały ilustracje do opowieści.
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
Grupa zielona również nie zapomniała o obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu i znakomitej zabawy. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim przedszkolakom życzymy na co dzień samych słonecznych dni.
W poniedziałek 21 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który jest ustanowiony, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Ten dzień upłynął nam na wspólnych tańcach integracyjnych, seansie filmowym, podziwianiu przebrań koleżanek i kolegów i konkursie śmiechu😊. Były również pamiątkowe zdjęcia ze śmiesznymi gadżetami w naszej „przedszkolnej foto-budce”. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.
W miniony piątek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromną przyjemnością włączyli się do ogólnopolską akcję sadzenia drzew organizowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwsza Damę Agatę Kornhauser- Dudę. Pozyskane od Nadleśnictwa Świdnik sadzonki drzew znalazły swoje miejsce na terenie szkoły i wzbogaciły tereny zielone wokół budynków szkoły. Uczniom klas 4c i 7d dziękujemy za pomoc.
Już od jutra nowe godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w roku szkolnym 2020/2021 w SP 5.
0. lekcja 7.10 – 7.55
1. lekcja 8.00 – 8.45
2. lekcja 8.55 – 9.40
3. lekcja 9.50 – 10.35
4. lekcja 10.45 – 11.30
5. lekcja 11.50 -12.35
6. lekcja 12.55 – 13.40
7. lekcja 13.50 – 14.35
8. lekcja 14.40 – 15.25
9. lekcja 15.30 – 16.15
10. lekcja 16.20 – 17.05
11. lekcja 17.10 – 17.55
W związku z otwarciem obiektów basenowych „Park Avia”, basen szkolny będzie otwarty jedynie dla uczniów w ramach zajęć zgodnie z planem lekcji.
Nie będzie udostępniany dla osób z zewnątrz i dla uczniów poza lekcjami.
W klasach młodszych po raz kolejny obchodzony był dzisiaj International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie uczestniczyli w zabawach i wykonywali zadaniach, które pomagały odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Było dużo radości!