• „Polska moja ojczyzna” - tak dzieciaki z grupy zielonej rozpoczęły zajęcia w miesiącu maju. Jest to czas, który przypominania o ważnych wartościach, patriotyzmie, szacunku do własnego kraju i innych ludzi. Przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego co związane jest z naszym krajem – Polską. Jakie są polskie symbole narodowe oraz dlaczego mamy je szanować. Słuchały polskiego hymnu – Mazurka Dąbrowskiego, wykonały małą flagę i godło. Poznały słowo patriota. Każdy przedszkolak już wie, gdzie na mapie odnaleźć Świdnik, polskie morze i polskie góry. Wspólnie wyruszyliśmy na wirtualną wycieczkę po naszym mieście, a zadaniem dzieci było pokazanie swoich ulubionych miejsc. Kolejny tydzień upłynął pod tytułem „Tajemnice książki” - wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest czytanie książek: rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię.  Czym różni się autor od wydawcy? Skąd się biorą książki? Jak powstaje papier? Czym się różni księgarnia od biblioteki? Tego wszystkiego grupa zielona dowiedziała się z zajęć. Niektórzy próbowali stworzyć swoje własne opowiadania, a nawet całą książkę, co widać na zdjęciach. To były owocne i pełne pracy dwa tygodnie. Dziękujemy za zdjęcia i zaangażowanie. Serdecznie pozdrawiamy.
    14.05.2020 15:53 | więcej »
  • Przedszkolaki z grupy zielonej, w ostatnim czasie z wielkim zaangażowaniem realizowały przygotowane dla nich aktywności. W pierwszym tygodniu poznawały pracę rolnika oraz maszyny rolnicze, które towarzyszą mu w ciężkiej pracy. Niektórzy stworzyli swoją własną hodowlę ziemniaka. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania chleba, co zaowocowało prawdziwymi wypiekami. Nie zabrakło także bardzo lubianych zabaw badawczych, tym razem z cukrem. Na koniec domowe lizaki z miodu, które wyglądały wyśmienicie. Kolejny tydzień przedszkolakom z grupy zielonej upłynął również intensywnie, a to za sprawą tematów związanych z obchodami Dnia Ziemi. Dzieci chętnie zaangażowały się w działania , które kształtują naszą świadomość ekologiczną. Doskonale wiedzą jak segregować odpady. Do czego jest nam potrzebne powietrze? Skąd się bierze prąd? Przedszkolaki w cudowny sposób pokazały jak być „Przyjacielem lasu” - wystarczy worek na śmieci i pozytywne nastawienie. Brawo! Niektórzy po wycieczce stworzyli swoje leśne pudełka sensoryczne, a to za sprawą zgromadzonych skarbów natury. To były owocne prace w grupie zielonej, zapraszamy do podziwiania pracy w galerii zdjęć.
    04.05.2020 14:27 | więcej »
  • #zostańwdomu to hasło, z którym przedszkolaki z grupy zielonej rozpoczęły kolejny tydzień domowej kwarantanny. Ten czas wypełniły nam przygotowania do świat wielkanocnych, jakże innych w tym roku… Żeby wprowadzić dzieci w nastrój świąteczny przypomnieliśmy sobie tradycje i zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy, poznaliśmy symbolikę święconki oraz tradycyjne polskie potrawy. Poznaliśmy kolory, smaki i zapachy Wielkanocy. Każdego dnia czekały na nas wielkanocne zadania. Były eksperymenty i zabawy z jajkami, podczas których próbowaliśmy rozpuścić skorupkę jajka oraz doświadczyć, czy jajko pływa czy tonie, szukaliśmy też odpowiedzi na pytanie: Co było pierwsze - jajko czy kura? Nauczyliśmy się nakrywać do stołu, aby później móc pomagać Rodzicom w przygotowaniu świątecznego śniadania. Ogromną radość sprawiło nam robienie wydmuszek i ozdabianie pisanek, dowiedzieliśmy się też, jak w naturalny sposób zabarwić jajka, co to są kraszanki, pisanki, czy oklejanki.  Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy, choć spędzone w domu będą z pewnością barwne, piękne i wyjątkowe. Wesołych Świat!
    17.04.2020 08:44 | więcej »
  • Zostajemy w domu i świetnie się bawimy :)
    Drugi tydzień upłynął pod tytułem "Zwierzęta na wiejskim podwórku”. Przedszkolaki z grupy zielonej chętnie uczestniczyły w zadaniach jakie na ten tydzień zostały dla nich przygotowane. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają zwierzęta wiejskie, jak nazywają się ich rodziny i co lubią jeść. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się farma sensoryczna, którą dzieci same wykonały. Okazało się, że nasze przedszkolaki w swojej kolekcji posiadają dużo książek związanych z tą tematyką. Nie zabrakło zabaw kulinarnych, których podstawą były produkty mleczne - dzieci próbowały, doświadczały, a na koniec własnoręcznie przygotowały kanapki, które z pewnością smakowały fantastycznie. Niektórzy wcielili się w role farmerów, co widać na zdjęciach. Były również eksperymenty i doświadczenia z mlekiem. Pomysłowości nie było końca. Dzieci z grupy zielonej właśnie tak odkrywały niezwykły świat zwierząt wiejskich.
    Dziękujemy Rodzicom za zdjęcia i zaangażowanie.
    14.04.2020 17:21 | więcej »
  • My się w domu nie nudzimy 😊
    Pierwszy tydzień nasze Przedszkolaki spędziły bardzo aktywnie, chociaż nie możemy codziennie widywać się w przedszkolu. Podczas spacerów z rodzicami dzieci szukały oznak wiosny i podziwiały budzącą się do życia przyrodę. Udało się! Wiosna przyszła do nas 20 marca, a dzieciaki powitały ją w swoich domach świętując Zielony Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło eksperymentów z mydłem i wirusami oraz z  topniejącym lodem, zabaw w zielone i aktywności plastycznej (oczywiście z kolorem zielonym).  Przyłączyliśmy się również do Dnia Kolorowej Skarpetki. Przedszkolaki wpuściły też wiosnę do swoich domów i założyły zielony ogródek na parapecie. Wielozmysłowe doświadczanie tego, co nas otacza to świetny sposób na powitanie nowej pory roku!
    Dziękujemy Rodzicom za przesłane zdjęcia 😊 Kolejne relacje z naszej pracy już wkrótce.
    14.04.2020 16:56 | więcej »