Erasmus+ Learning for Life

Projekt Erasmus+ "Learning for Life"

Projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk’ zatytułowany ‘Learning for Life by PBL Projects’ to kolejny projekt realizowany w naszej szkole, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Wspólnie z Uniwersytetem Kraju Basków, włoską organizacją Pixel oraz szkołami z Hiszpanii, Portugalii i Rumunii, nauczyciele naszej szkoły zgłębiali tematykę i wcielali w życie metody kształcenia opartego na projektach (Problem Based Learning) oraz rozwijania inteligencji wielorakiej. W ramach realizacji zaplanowanych zadań powstało 12 zestawów z interdyscyplinarnymi projektami, które realizują elementy podstawy programowej z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz umiejętności miękkie. Zestawy, które przeznaczone są do realizacji z uczniami w wieku 12-16 lat, zawierają również wskazówki dla nauczycieli oraz przykładowe sposoby ewaluacji dokonań uczniów. Wszystkie dostępne są w języku angielskim, polskim oraz ojczystym każdej instytucji partnerskiej. Zachęcamy do korzystania z opracowanych zestawów.

Okres realizacji: 01.09.2016 - 31.08.2018

Strona projektu: http://learningforlife.pixel-online.org/