UWAGA! ankieta

Nawigacja

UWAGA! ankieta

Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej zadawania pracy domowej!

 • Od 1 czerwca do 31 sierpnia, dla dzieci i młodzieży uczącej się w szkole średniej, za okazaniem legitymacji szkolnej, wejście na basen jest bezpłatne.
   

 • Informacja

  Informacja - Obrazek 1

   

  Od najbliższego poniedziałku 13 sierpnia do piątku 17 sierpnia basen szkolny będzie nieczynny.
  Instalujemy nowoczesny system filtrowania wody - POLA.
  Będziemy mieli wyższej jakości wodę w naszej pływalni.

 • Całodobowa ochrona!

  Całodobowa ochrona! - Obrazek 1

  Od 07 sierpnia teren szkoły jest objęty całodobową ochroną przez firmę Solid.

 • Projekt Erasmus+ 'Learning for Life'

  Projekt Erasmus+ 'Learning for Life' - Obrazek 1W dniach 16-17 lipca Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku gościła nauczycieli z organizacji partnerskich z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii. Przybyli oni do Świdnika na podsumowujące spotkanie w ramach projektu Erasmus+ 'Learning for Life'. Koordynatorzy przeanalizowali przygotowane raporty ewaluacyjne, omówili przebieg konferencji rozpowszechniających rezultaty pracy intelektualnej oraz zaprezentowali nowych partnerów stowarzyszonych projektu. Goście mieli również okazję zwiedzić Lublin i Warszawę.

  galeria zdjęć!

 • Nasi gimnazjaliści tam byli ..

  W dniach 16-22 lipca sześcioro gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku już drugi raz miało okazję wziąć udział w Nasi gimnazjaliści tam byli .. - Obrazek 1międzynarodowym obozie Values Education Camp 'We Care' na Litwie. Amelia Kuchta, Weronika Olejnik, Natalia Miłosz, Bartosz Apanasienko, Filip Hostman i Patryk Strzałkowski pod opieką swoich nauczycieli Marcina Paśnikowskiego i Beaty Adasik brali udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach podczas, których wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Litwy i USA uczyli się o demokracji, tolerancji, prawach człowieka, światowym dziedzictwie UNESCO, itp. Nie zabrakło również zabaw i gier sportowych oraz wspólnego śpiewania przy ognisku.
  Mamy nadzieję, że wakacyjny obóz na Litwie na stałe wejdzie do szkolnego kalendarza. Udział w nim jest dla uczniów doskonałym sposobem na poszerzanie horyzontów, poznawanie nowych kultur oraz rozwijanie swoich kompetencji językowych, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.
  Szczególne podziękowania składamy organizatorom i sponsorom obozu, którymi byli Ambasada Stanów Zjednoczonych w Wilnie, Litewskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego LAKMA oraz Litweski Uniwersytet Pedagogiczny w Wilnie.

  galeria zdjęć!

 • Program "Dobry start" to inwestycja w edukację polskich dzieci

  Program "Dobry start" to inwestycja w edukację polskich dzieci - Obrazek 1

 • Zakończenie roku szkolnego klas 3 gimnazjum

  Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 3 gimnazjum.Zakończenie roku szkolnego klas 3 gimnazjum - Obrazek 1

 • Oliwia Frączyk

  SUKCESY OLIWII
  Oliwia Frączyk, uczennica kl. 6a naszej szkoły, zawodniczka, która poszczycić się może licznymi sukcesami w sportach walki. Zdobywczyni wielu medali na turniejach, zarówno w kraju, jak i zagranicą.
  Oto niektóre z jej osiągnięć:

  - Srebrny medal w europejskim  turnieju kickboxingu - Hungarian Kickboxing World Cup w Budapeszcie,
  - Złoto w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule pointfighting dla wszystkich grup wiekowych,
  - Podwójne złoto na zawodach taekwondo South East Opens rozgrywanym w angielskim Hatfield,
  - Złoto  w walkach light-contact, brąz walki semi-contact, brąz ukłądy tradycyjnew 25. edycji Mistrzostw Polski w taekwondo w Ostródzie.

  Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

   

   Oliwia Frączyk.

 • Nauka łączy pokolenia

  Nauka łączy pokolenia - uczniowie dwujęzycznej klasy angielskiej 3F z gimnazjum postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z młodszymi kolegami z klasy angielskiej 4F ze szkoły podstawowej, która realizuje  innowację pedagogiczno-metodyczną z języka angielskiego. Gimnazjaliści zaprezentowali nowatorskie pomysły nauki angielskiego, ciekawe gry językowe oraz przedstawili zrealizowany przez siebie projekt kulturowy o Uzbekistanie. Zajęcia odbywały się w języku angielskim.
                                                                                                                                                                                                                  mwp, ub, mp

   Nauka łączy pokolenia.

 • Mamy się czym pochwalić ....

 • Znani absolwenci naszej szkoły

 • Jubileusz naszej szkoły

 • Z wizytą w Senacie i u Pierwszej Damy

  Z wizytą w Senacie i u Pierwszej Damy - Obrazek 1O sukcesie Klaudii Witkowskiej z 3F (gimnazjum) i jej wychowawczyni, p. Magdaleny Stelmach – Kopeć pisaliśmy już jakiś czas temu, także w lokalnych mediach. Dzisiaj, tj. 15 czerwca 2018 r. w Senacie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowania. Na uroczystym podsumowaniu konkursu w Senacie obecni byli: przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu senator Kazimierz Wiatr, członek tej komisji senator Łukasz Mikołajczyk, profesor Krystyna Chałas (Katolicki Uniwersytet Lubelski), ksiądz profesor Adam Maj (KUL) oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Teksty laureatów konkursu (25) zostały umieszczone w książce pt. ”Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania” pod redakcją profesor Krystyny Chałas. Książki te wraz z pięknymi statuetkami trafiły w ręce wyróżnionych  nauczycieli i uczniów. Pani Profesor zwróciła uwagę na fakt, że na konkurs nadesłano 187 prac. „Nie mam żadnych wątpliwości, że nauczyciele kierują się dobrem dziecka i właściwą hierarchią wartości, przesyłając te prace. Dziecko to skarb największy, a mieć takich synów i córki, jak laureaci konkursu, to ogromne szczęście” – powiedziała. Następnie na zaproszonych gości czekała niespodzianka – spotkanie z Panią Prezydentową, Agatą Dudą w Pałacu Prezydenckim. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

  Relacje i zdjęcia dostępne są tutaj:

  https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10752,w-senacie-wreczono-nagrody-w-ogolnopolskim-konkursie-na-biografie-ucznia-wzoru-godnego-nasladowania.html

  http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,427,spotkanie-malzonki-prezydenta-z-uczniami-godnymi-nasladowania.htm

 • Wycieczka do Trójmiasta

  Wycieczka do Trójmiasta - Obrazek 1Pod koniec maja uczniowie klas gimnazjalnych 3A, 3F i 3G pod opieką swoich wychowawców (Piotr Błądek i Magdalena Stelmach-Kopeć) oraz nauczycieli (Joanna Sekuła, Monika Łakota i Danuta Chmielik) wybrali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Zamek Krzyżacki w Malborku, drugiego – Gdynię, Westerplatte i Gdańsk, a w drodze powrotnej – Toruń. Uczniowie „stacjonowali” we Władysławowie, dzięki czemu wieczorami mogli podziwiać nadmorskie zachody słońca. Pogoda i humor z pewnością wszystkim dopisały, więc dopisujemy tę eskapadę do listy naszych udanych wycieczek. Kolejne – dopiero po wakacjach i już w nowych szkołach…

  msk

 • Grupa Lelum Polelum laureatem II nagrody!!!

  Grupa Lelum Polelum laureatem II nagrody!!! - Obrazek 1W maju br. część grupy filmowej „Lelum Polelum” w składzie: Ola Miemczycka, Kacper Śliwa i Bartek Domański z klasy 3F pod opieką wychowawczyni, p. Magdaleny Stelmach-Kopeć - odebrała prestiżową nagrodę – statuetkę Ateny - za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie filmowym „Antyk-Kamera-Akcja!”, zorganizowanym przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Filmowe zmagania ogłoszono w ramach projektu „Our Mythical Childhood…” Jury doceniło świdnickiego „Tantalosa” za ciekawie poprowadzony temat, wciągającą akcję, dobrą grę aktorską, technikę filmową i twórcze nawiązanie do estetyki czarnego kryminału. Główną autorką sukcesu jest Wiktoria Hejno, reżyser i scenarzysta filmu, w którym wystąpili także: Ola Mularczyk, Filip Walczak i Agata Kołtun, a asystowali im Natalia Drobik i Michał Szymański. Podczas drugiego dnia pobytu w stolicy młodzież wzięła udział w ciekawych warsztatach, m.in. z tańca starogreckiego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy grupie dalszych wspaniałych sukcesów!

  Konkursowy film można obejrzeć na stronie:

  https://www.youtube.com/watch?v=TxvF-M_7pdI

  ms

 • "Warzywa i owoce w szkole"

  W dniu 14 czerwca uczniowie klas młodszych, w ramach podsumowania akcji „Owoce i warzywa w szkole”, wykonali wiele prac plastyczno-technicznych. Były to m.in.: sałatki owocowe i warzywne, warzywno – owocowe ludziki i owoców, owocowe jeżyki, szaszłyki, kanapki, albumy o warzywach i owocach, piramidy zdrowia, samodzielnie wykonane książki kucharskie oraz wiersze i rymowanki.
  Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym a wiersze i rymowanki umieszczone w szkolnej gazetce. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w wydarzeniu.

  "Warzywa i owoce w szkole".

 • Młodzieżowa Akademia Dziennikarska

  Młodzieżowa Akademia Dziennikarska - Obrazek 112 czerwca 2018 roku dwie uczennice klasy 3F, Aleksandra Miemczycka i Wiktoria Hejno, wzięły udział w ostatnich w tym roku szkolnym  warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie w ramach projektu MWD im. Beaty Nowak. Gimnazjalistki razem z ich opiekunem, Panią Magdaleną Witczak  miały okazję zgłębić tajniki pracy reportera. Po krótkich zajęciach teoretycznych mogły sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Zadaniem uczennic było zaprojektowanie pierwszej strony gazety. Musiały pamiętać o zawarciu w swojej pracy tytułu, lidów do wymyślonych przez siebie artykułów, zdjęciach czy reklamach. Trzecioklasistki świetnie poradziły sobie z tym niełatwym zadaniem. Po zakończonych warsztatach mogą pochwalić się nową wiedzą z dziedziny publicystyki oraz miłymi wspomnieniami na długie lata. Jedno jest pewne,  Akademia jest doskonałym miejscem do sprawdzenia się w świecie mediów oraz okazją do rozwijania umiejętności i pasji dziennikarskich.

  wh/mw

 • Warsztaty kulinarne

  Warsztaty kulinarne - Obrazek 1Dnia 12.06.2018 uczniowie klasy 3f pod opieką pani Aliny Kołtuniewicz uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Uczniowie po założeniu strojów kucharza przystąpili do wyrobienia ciasta na pizzę. Produkty zakupili sami. Każda z czterech grup zrobiła pizzę dostosowaną pod swoje gusta smakowe. Zapach z pieca roznosił się na całą szkołę. A w smaku przepyszna.

   

  ak

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • 817513371

Galeria zdjęć