Maj w grupie zielonej

„Polska moja ojczyzna” - tak dzieciaki z grupy zielonej rozpoczęły zajęcia w miesiącu maju. Jest to czas, który przypominania o ważnych wartościach, patriotyzmie, szacunku do własnego kraju i innych ludzi. Przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego co związane jest z naszym krajem – Polską. Jakie są polskie symbole narodowe oraz dlaczego mamy je szanować. Słuchały polskiego hymnu – Mazurka Dąbrowskiego, wykonały małą flagę i godło. Poznały słowo patriota. Każdy przedszkolak już wie, gdzie na mapie odnaleźć Świdnik, polskie morze i polskie góry. Wspólnie wyruszyliśmy na wirtualną wycieczkę po naszym mieście, a zadaniem dzieci było pokazanie swoich ulubionych miejsc. Kolejny tydzień upłynął pod tytułem „Tajemnice książki” - wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest czytanie książek: rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię.  Czym różni się autor od wydawcy? Skąd się biorą książki? Jak powstaje papier? Czym się różni księgarnia od biblioteki? Tego wszystkiego grupa zielona dowiedziała się z zajęć. Niektórzy próbowali stworzyć swoje własne opowiadania, a nawet całą książkę, co widać na zdjęciach. To były owocne i pełne pracy dwa tygodnie. Dziękujemy za zdjęcia i zaangażowanie. Serdecznie pozdrawiamy.