Wiosenne aktywności w grupie zielonej

Przedszkolaki z grupy zielonej, w ostatnim czasie z wielkim zaangażowaniem realizowały przygotowane dla nich aktywności. W pierwszym tygodniu poznawały pracę rolnika oraz maszyny rolnicze, które towarzyszą mu w ciężkiej pracy. Niektórzy stworzyli swoją własną hodowlę ziemniaka. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania chleba, co zaowocowało prawdziwymi wypiekami. Nie zabrakło także bardzo lubianych zabaw badawczych, tym razem z cukrem. Na koniec domowe lizaki z miodu, które wyglądały wyśmienicie. Kolejny tydzień przedszkolakom z grupy zielonej upłynął również intensywnie, a to za sprawą tematów związanych z obchodami Dnia Ziemi. Dzieci chętnie zaangażowały się w działania , które kształtują naszą świadomość ekologiczną. Doskonale wiedzą jak segregować odpady. Do czego jest nam potrzebne powietrze? Skąd się bierze prąd? Przedszkolaki w cudowny sposób pokazały jak być „Przyjacielem lasu” - wystarczy worek na śmieci i pozytywne nastawienie. Brawo! Niektórzy po wycieczce stworzyli swoje leśne pudełka sensoryczne, a to za sprawą zgromadzonych skarbów natury. To były owocne prace w grupie zielonej, zapraszamy do podziwiania pracy w galerii zdjęć.