Sensoryczna Wielkanoc w grupie zielonej

#zostańwdomu to hasło, z którym przedszkolaki z grupy zielonej rozpoczęły kolejny tydzień domowej kwarantanny. Ten czas wypełniły nam przygotowania do świat wielkanocnych, jakże innych w tym roku… Żeby wprowadzić dzieci w nastrój świąteczny przypomnieliśmy sobie tradycje i zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy, poznaliśmy symbolikę święconki oraz tradycyjne polskie potrawy. Poznaliśmy kolory, smaki i zapachy Wielkanocy. Każdego dnia czekały na nas wielkanocne zadania. Były eksperymenty i zabawy z jajkami, podczas których próbowaliśmy rozpuścić skorupkę jajka oraz doświadczyć, czy jajko pływa czy tonie, szukaliśmy też odpowiedzi na pytanie: Co było pierwsze - jajko czy kura? Nauczyliśmy się nakrywać do stołu, aby później móc pomagać Rodzicom w przygotowaniu świątecznego śniadania. Ogromną radość sprawiło nam robienie wydmuszek i ozdabianie pisanek, dowiedzieliśmy się też, jak w naturalny sposób zabarwić jajka, co to są kraszanki, pisanki, czy oklejanki.  Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy, choć spędzone w domu będą z pewnością barwne, piękne i wyjątkowe. Wesołych Świat!