Wiosenne zabawy sensoryczne w grupie zielonej

Zostajemy w domu i świetnie się bawimy :)
Drugi tydzień upłynął pod tytułem "Zwierzęta na wiejskim podwórku”. Przedszkolaki z grupy zielonej chętnie uczestniczyły w zadaniach jakie na ten tydzień zostały dla nich przygotowane. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają zwierzęta wiejskie, jak nazywają się ich rodziny i co lubią jeść. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się farma sensoryczna, którą dzieci same wykonały. Okazało się, że nasze przedszkolaki w swojej kolekcji posiadają dużo książek związanych z tą tematyką. Nie zabrakło zabaw kulinarnych, których podstawą były produkty mleczne - dzieci próbowały, doświadczały, a na koniec własnoręcznie przygotowały kanapki, które z pewnością smakowały fantastycznie. Niektórzy wcielili się w role farmerów, co widać na zdjęciach. Były również eksperymenty i doświadczenia z mlekiem. Pomysłowości nie było końca. Dzieci z grupy zielonej właśnie tak odkrywały niezwykły świat zwierząt wiejskich.
Dziękujemy Rodzicom za zdjęcia i zaangażowanie.