Sensoryczna wiosna i Wielkanoc

Dzień szesnasty

Wczoraj w Waszych domach było kolorowo, a to dlatego, że zajmowałyście się dekorowaniem pisanek. Dziś natomiast będziecie buszować w lodówkach i poznacie tradycję święconki wielkanocnej. Święconka to produkty, które wkładamy do przyozdobionego koszyczka, który w Wielką Sobotę zanosimy do poświęcenia w kościele. Co włożymy do koszyczka dowiecie się z prezentacji. Patrzcie i słuchajcie uważnie. O godzinie 13.00 będziemy się widzieć, słyszeć i wtedy sprawdzimy co zapamiętałyście😊

Po obejrzeniu prezentacji zróbcie próbę generalną przed uroczystym niedzielnym śniadaniem i skomponujcie talerzyk przysmaków z wielkanocnego koszyka.

Teraz zabawcie się w „Co tak pachnie?” Dajemy dzieciom do powąchania produkty z koszyczka wielkanocnego. Dziecko rozpoznaje przysmaki, jeśli są trudności pozwalamy smakować.

Na zdjęciach poglądowych zobaczycie jak można dekoracyjnie podać jaja na twardo. Są myszki, zajączki, łódeczki i wiele innych ciekawych propozycji. Drodzy rodzice, stwórzcie dzieciom okazję do zabawy w małych kucharzy i pochwalcie się ich kulinarnymi umiejętnościami.