Sensoryczna wiosna i Wielkanoc - zdjęcia dzień czternasty

Jak one to znoszą, co wykluje się z jajka i fascynujące doświadczenia z jajkami to temat kolejnego dnia zdalnej nauki w grupie niebieskiej. Co było pierwsze jajko czy kura tego nie wiedzą przedszkolaki, ale znają już cykl rozwojowy kurczaka. Było też sporo zabaw badawczych sprawdzających które jajo jest ugotowane, a które surowe, co się stanie, gdy umieścimy jajo w wodzie z octem i wiele innych. Ponadto dzieci pokazały swoje sprawności manualne podczas rysowania pisklątka wg słów wiersza „Kurczatko” i jak zamieniają proste rysowanki w sensoryczne obrazki. Sensoryczne dlatego, że do ich tworzenia używały materiałów dostępnych w każdym domu: makarony, patyczki, ziarenka pieprzu czy ziela angielskiego. Wiele emocji było również podczas zabaw zręcznościowych z jajem lub piłeczką na łyżce.