Sensoryczna wiosna i Wielkanoc - zdjęcia dzień dwunasty

Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy czas dla wszystkich. Dzieciom, święta te, kojarzą się głównie z kolorowymi pisankami, kurczaczkami oraz śmigusem – dyngusem. Malowanie jajek   i   lany   poniedziałek   to   nie   jedyne   zwyczaje   jakie   obchodzimy  w  Wielkanoc.  O tradycjach, które przetrwały do dnia dzisiejszego, opowiedział przedszkolakom Zajączek Wielkanocny. Następnie zaprosił dzieci do zabawy w przeliczanie, która nie tylko doskonaliła  umiejętności matematyczne, lecz także przez użycie szczypiec, ćwiczyła chwyt pęsetkowy – istotny podczas nauki pisania. Nie zabrakło również zadania plastycznego, którego głównym bohaterem był ów Zajączek Wielkanocny. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością podczas wykonywania własnych prac.