Sensoryczna wiosna i Wielkanoc

Dzień dwunasty

Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska. To wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Przez wieki powstało wiele obrzędów i zwyczajów, związanych z tymi Świętami. Jakie zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dnia dzisiejszego dowiecie się z prezentacji "Tradycje i zwyczaje wielkanocne".
Jak wiadomo muzyka jest dobra na wszystko, dlatego aby umilić Wam czas pobytu w domu, proponujemy wielkanocną piosenkę "Bajkowe pisanki". Słuchajcie i śpiewajcie całymi rodzinami.
Przygotowałyśmy dla Was zabawę "Przeliczanie z Zajączkiem Wielkanocnym". Potrzebne będą maskotka lub obrazek Zajączka, liczmany - kolorowe pompony, oraz szczypce. Pomoc starszego rodzeństwo lub rodzica jest niezbędna. Informujemy dzieci, że Zajączek ma problemy z liczeniem. Celowo podczas liczenia popełniamy błędy i prosimy dzieci, żeby nas poprawiały. Pomponiki oczywiście chwytamy szczypcami, aby ćwiczyć u dzieci chwyt pęsetkowy.
Zajączek wielkanocny - praca plastyczna. Wykonajcie zajączka dowolną techniką plastyczną, z dostępnych w domu różnych materiałów np.: kubeczków, talerzyków papierowych, rolek po papierze, kolorowego papieru itp. Działajcie -  rysujcie kredkami, wyklejajcie lub malujcie farbami.
Teraz trochę zabawy ruchowej. Zajączkowy tor przeszkód, to świetny pomysł na zabawę z rodzeństwem czy rodzicami. Można go ułożyć z poduszek, ustawić krzesła lub wyznaczyć trasę w ogrodzie. Uczestnicy pokonują ją kicając, zamiast po prostu biec. Ustalcie linię startu i mety. I do dzieła! Wygrywa ten zajączek, któremu uda się pokonać trasę w najkrótszym czasie.