Sensoryczna wiosna i Wielkanoc - zdjęcia dzień dziesiąty

„Trzy małe świnki” to jedna z ulubionych bajek nie tylko wśród dzieci. Nasze przedszkolaki, zabawy z głównymi bohaterkami, rozpoczęły od poszukiwania w swoich domach przedmiotów wykonanych ze słomy, drewna i cegieł. Zadanie to miało na celu pomóc dzieciom wywnioskować, dlaczego wilkowi nie udało się zdmuchnąć ostatniego domku świnek. Znaleźli się też śmiałkowie, którzy pod nadzorem rodziców, wykonali prosty eksperyment z zapałkami, pokazujący, że drewno jest łatwopalne. Kolejne zadanie – „budowanie domków” dla świnek, wyzwoliło w dzieciach wiele kreatywności. Pomysłów na zastąpienie „słomy”, „drewna” i „cegieł” przedszkolaki maiły mnóstwo, czego przykładem są załączone poniżej zdjęcia. Manipulując różnorodnymi materiałami plastycznymi, nie tylko  rozwijały ekspresję twórczą, a także zmysł dotyku oraz małą motorykę. Natomiast zabawy z figurami geometrycznymi i ich wielkościami oraz układanie rytmów, to świetny sposób na rozwijanie u dzieci kompetencji matematycznych.