Tajemnice książek

W minionym tygodniu dzieci z grupy niebieskiej odkrywały tajemnice książek. Dowiedziały się jak powstaje papier i skąd się biorą książki, czym różni się księgarnia od biblioteki. Poznały różne rodzaje książek: mapy, atlasy, książki naukowe i historyczne. Utrwaliły poznany wcześniej Regulamin Małego Czytelnika. Wykonały przepiękne zakładki do swoich ulubionych książeczek. Podczas zabaw z książkami porównywały ich wielkość, segregując je od najmniejszej do największej i odwrotnie. Pokonywały tor przeszkód z książką na głowie. Wśród dzieci, znaleźli się także autorzy własnych książeczek, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Przedszkolaki miały również okazję poznać recykling w praktyce, oglądając film jak robi się papier czerpany z niepotrzebnych kartek, czyli makulatury.