Sensoryczna wiosna i Wielkanoc - zdjęcia dzień dziewiąty

Nauka rymowanki i próby przedstawienia tekstu na kartonie to wstęp do kolejnego dnia „sensorycznego projektu z koroną”. Jesteśmy przekonane, że w wielu przypadkach nauka zakończyła się sukcesem, a najmłodsi czekają na kolejne rysowane wierszyki. Nowy dzień, to nowe pomysły, tym razem zabawy, które uwrażliwiają zmysł dotyku. Dzieci miały okazję od rozpoznawania przedmiotów ukrytych w woreczku, nazywania ich, a najbardziej istotne w tym dniu było to, co jest miękkie i puchate jak baranek, który… czasami chodzi do fryzjera ߘꮠI stąd w naszych garderobach obecne są wełniane swetry czy szaliki. Wełnę można wykorzystać na różne sposoby, a jednym z wielu jest zrobienie pajęczyny pomiędzy krzesłami do ćwiczeń sprawnościowych. Można także urządzić konkurs prania skarpetek lub zwijania kłębuszka. Najbardziej angażującym zajęciem była praca plastyczna, podczas której dzieci wykorzystały materiały dostępne w domu. Pomysłów na radosną twórczość nie brakowało, a wszystkie prezentowane baranki są oryginalne i niepowtarzalne.