Sensoryczna wiosna i Wielkanoc

Dzień pierwszy

Poprzedni tydzień, ten niedokończony, był przygodą wokół prac ogrodniczych. Skupiliśmy się na poznawaniu nasion różnych roślin i cebulek – tych jadalnych i tych ozdobnych kwiatowych. I … w tym miejscu miała być sensoryczna lekko brudna robota. Posadzenie cebulek przerwała nam wizyta Pana Dyrektora, który przybył z przykrą informacją próbując wprowadzić dawkę humoru pytając, czy te 3 cebule to już wszystkie zapasy na czas zamknięcia szkół? Finalnie udało nam się posadzić cebulki w ziemi i w wodzie (w słoiku), oraz cebulki kwiatowe – irysy. Miała być jeszcze fasola, lecz darowaliśmy sobie gdyż i tak dzieci nie miałyby okazji do prowadzenia obserwacji. Dzisiejszy dzień niech będzie dniem sadzenia. Przy tej okazji pokażcie dzieciom czym jest ziemia, jak wygląda, czy ma zapach itp. Porozmawiajcie o właściwościach zdrowotnych cebuli, niech dzieci poznają jej zapach i smak, a może uda się Wam pokazać różne gatunki cebul. Posadźcie i pokażcie swoje hodowle, a dzieciom stwórzcie okazję do codziennych obserwacji. Niech to będą cebulki lub fasolki. Fasolki można posadzić również na gazie lub wacie. Życzymy powodzenia w działaniu.

PS. Oczywiście pamiętamy o dokładnym myciu rąk.