Sobota 24.02.2018

Dziennik - logowanie

UWAGA! ważna ankieta

Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej zadawania
pracy domowe
j!
​​​​​​

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku

UWAGA!  Sprawdź jakość powietrza w pobliżu szkoły!

•  - Obrazek 1

- Obrazek 2

L O D O W I S K O
    czynne w godzinach:

poniedziałek – piątek  1600 - 2000

sobota - niedziela    1200 - 2000

kliknij tutaj - zobacz cennik !

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych
    /opady deszczu/ – szkoła będzie zmuszona  wstrzymać korzystanie z lodowiska.
    Wszelkie informacje pod numerem telefonu: 512-936-916

• Pracujemy na tytuł Szkoły Młodych Patriotów! - Obrazek 1W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym konkursie pt. Szkoła Młodych Patriotów” (VI edycja). Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Szkoła Młodych Patriotów” i dyplomy honorowe. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Urszula Nakonieczna, nauczyciel historii, we współpracy z innymi nauczycielami naszej szkoły. Dotychczas mamy za sobą kurs e-learningowy dla nauczycieli (M. Stelmach – Kopeć) oraz 3 zadania: przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych (p. U. Nakonieczna, p. A. Czerwińska, p. A. Pulińska – z uczniami), przygotowanie plakatu „100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” (p. B. Zabiegły, p. E. Kulczyńska – z uczniami) oraz zorganizowanie szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych (p. J. Smulska – z Samorządem Uczniowskim). Wszystkie zadania zaliczamy na 100%! Przed nami jeszcze m.in. konkurs wiedzy nt. historii Polski oraz konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej, o czym z pewnością wkrótce zawiadomimy. Zachęcamy wszystkich do udziału!

• Jakub mistrzem Polski !! - Obrazek 1

W sobotę 9 lutego br. uczeń naszej szkoły Jakub Hołub
    zdobył tytuł Mistrza Polski
    w skoku wzwyż w Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii U18,
    pokonując poprzeczkę na wysokości 2 metry i 6 centymetrów.
    Zdobywcy II i III miejsca mieli wynik o 11 centymetrów słabszy.

G R A T U L U J E M Y
    zobacz zdjęcia ....

• Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 będą prowadzone
    w okresie od 12 lutego do 28 lutego 2018r
    Zapisy dotyczą dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.
    W okresie od 1 marca do 20 marca 2018r. będzie prowadzona rekrutacja do klasy pierwszej
    na wolne miejsca dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.
    W okresie od 1 marca do 20 marca 2018r. będzie prowadzona rekrutacja do oddziału "0".

W okresie od 1 marca do 20 marca 2018r. będzie prowadzona rekrutacja
    do klas IV sportowych i klas VII dwujęzycznych.

W okresie od 19 lutego do 9 marca 2018 r. rodzice mogą składać wnioski do klasy IV i VII
    rozwijającej szczególne uzdolnienia uczniów.

• "Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie"
    Robert Baden-Powell

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej uczniowie naszej szkoły, należący do organizacji harcerskich, zaprosili swoich kolegów na grę. Podczas zabawy uczniowie dowiedzieli czym zajmują się harcerze. Były szyfry, pierwsza pomoc, pląsy i wspólne śpiewanie prze gitarze.
      mk

Dzień Myśli Braterskiej.

• Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców - Obrazek 121 lutego w Szkole Podstawowej nr 11 w Chełmie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała 2 mecze w grupie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Łęcznej ( 2: 0 ) oraz Szkołą Podstawową w Strachosławiu ( 2:0 ).
    W finale ulegli gospodarzom ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie, zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.
    Skład naszej reprezentacji:
    Bartoszek Kacper, Długosz Mateusz, Hanc Sebastian, Hołub Jakub, Hostman Filip, Kurkiewicz Marcin, Michalak Mikołaj, Oniszczuk Kacper , Sokół Sebastian, Szostak Dawid, Żuk Krystian.

• Jury w składzie: p. Katarzyna Wypych i p. Beata Adasik przyznały następujące nagrody:

I miejsce ex aequo: Kacper Zdun  7c  SP nr 5 Świdnik - 32/32pkt.

Barbara Fotyga  2c  Gim nr 3 Świdnik - 32/32pkt.

II miejsce ex aequo: Kacper Andrzejewski  7c  SP nr 5 Świdnik – 31/32

Kacper Ciozda  7c  SP nr 5 Świdnik – 31/32

Karolina Olszewska  7c  SP nr 5 Świdnik – 31/32

Dawid Wdowicz  7c  SP nr 5 Świdnik – 31/32

III miejsce ex aequo: Emilia Majewska  7b  SP nr 5 Świdnik – 30/32

• Stypendia naukowe i sportowe ... - Obrazek 1

W dniu 19 lutego br. podsumowaliśmy z uczniami zakończony I semestr nauki . Była to okazja do wręczenia stypendiów naukowych i sportowych. Na zdjęciu stypendyści klas szóstych.

Stypendia sportowe I semestr 2017/2018

Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku:

1.    Bartoszek Kacper      3g Gim

2.    Dąbrowski Paweł      2c Gim

3.    Frączyk Oliwia          6a SP                                                                      Piekaruś Dawid         3g Gim

• Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
    21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6