Poniedziałek 11.12.2017

Dziennik - logowanie

liczba odwiedzin: 54829
  • Nie od dziś wiadomo, że uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły mają ogromną wrażliwość i ochoczo biorą udział we wszelkich działaniach charytatywnych. Nic więc dziwnego, że 6.12.2017   korytarze, sale szkolne, nawet pokoje nauczycielskie  zaczerwieniły od ogromnej ilości Świętych Mikołajów. Samorządy Uczniowskie przygotowały prawdziwą galę, podczas, której wszyscy mogli  wcielić się w postać świętego, wykonać mikołajkową, pamiątkową fotografię, wygrać śnieżny pojazd, a przede wszystkim świetnie się bawić. Do najbardziej „czerwonej klasy” i najlepiej przebranego Mikołaja wkrótce trafią obiecane nagrody, a wszystkim dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

• W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku w sklepie Biedronka w Świdniku  odbyła się zbiórka trwałej żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”, zorganizowanej przez Caritas. Do wzięcia udziału w akcji zachęcali wolontariusze SKC. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbardziej potrzebujących (rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności). Dziękujemy wszystkim za ofiarność.

ak

• Mikołajki w klasie III D

Dzień 6 grudnia w naszej klasie był zupełnie inny niż zwykle. Lekcja wychowania fizycznego to ciągłe zmagania: skakanie w workach, dźwiganie worków wypełnionych prezentami, wyścigi reniferów. Na zajęciach komputerowych każdy z nas próbował zrobić najpiękniejszą kartkę – wygrał Kuba Szwarnowski!!!! Potem nasza klasa zamieniła się w salę kinową – obejrzeliśmy film, brakowało tylko pop – cornu. Oczywiście Mikołaj zostawił nam prezenty, przecież byliśmy bardzo grzeczni:-). W podziękowaniu zrobiliśmy prace z Jego podobizną.Chcemy więcej takich dni!

• 7 grudnia odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. W sztafetach 6 x 25 m drużyna chłopców z czasem 1:38,69 zdobyła brązowy medal, natomiast dziewczęta uplasowały się na 9 miejscu (1:38,69). Doskonale spisał się także podopieczny trenera Zdzisława Stypińskiego, Dawid Piekaruś, który uzyskał bardzo dobry czas 32,10 zajmując 3 miejsce.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Ewelina Motyl, Ines Błąkała, Natalia Majchrzak, Aleksandra Motwicka, Zuzanna Lisiak, Anna Szymula, Anna Barabas (opiekun Joanna Sekuła)

Zespół chłopców  reprezentowali: Sebastian Hanc, Dawid Szostak, Jakub Hołub, Dawid Piekaruś, Mikołaj Zubala, Mikołaj Michalak , Konrad Nazarczuk, Mateusz Uniłowski, Krystian Zdun oraz Filip Figurski (opiekun Zenon Zieliński)

•          W dniu 6 grudnia uczniowie klas 1C i 2 C odwiedzili Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie. Wizyta połączona była z warsztatami. Legendarna Esterka opowiedziała nam genezę powstania tego wspaniałego, regionalnego wypieku. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek z historii Lublina. Poznaliśmy legendę i przepis na cebularze. Mieliśmy okazję uczestniczyć w całym procesie produkcyjnym – od ziarenka do gotowego, aromatycznego wypieku. W czasie interaktywnego pokazu, każdy z uczestników, chociaż na chwilę, stał się piekarzem i przyczynił się do powstania  lokalnego skarbu. Spotkanie zakończyło się degustacją i zakupem cebularzy.

•        Dnia 24.11. 2017r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Świdniku odbył się I Przegląd Piosenki Kibica, zorganizowany  przez Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik. W imprezie uczestniczyli również uczniowie klasy 0B.  Zespół „Entliczek” zaprezentował przyśpiewkę kibica p.t. „Nasza Avia”.             ms

I Przegląd Kibica.

• SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smartfonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

• Dzisiaj przekazaliśmy kolejny transport nakrętek (wciąż bijemy rekordy!) oraz słodycze, które zbieraliśmy przez dwa tygodnie na prośbę Hospicjum Małego Księcia w Lublinie i jego podopiecznych. Życzymy dzieciom oraz wszystkim przyjaciołom Małego Księcia słodkich i wesołych mikołajek! Pozdrawiamy Was serdecznie!

Koordynator SKW

Magdalena Stelmach - Kopeć

• W dn. 29.11.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką p. Magdaleny Stelmach – Kopeć, p. Beaty Adasik, p. Agnieszki Rakuzy – Wójcik oraz p. Katarzyny Królik pojechali do stolicy, aby zwiedzić kolejno: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gmach TVP przy ul. Woronicza 17, a także aby obejrzeć jakże wyjątkowy cieszący się obecnie ogromną popularnością musical pt. „Piloci” w Teatrze Roma. Wrażeniom i zachwytom nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

msk

• Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku