Nawigacja

Poniedziałek 22.10.2018

DZWONKI SZKOLNE

Dziennik - logowanie

HYMN SZKOŁY

LEPSZA SZKOŁAUWAGA!  Sprawdź jakość powietrza w pobliżu szkoły!

liczba odwiedzin: 350921
 • Szkolny konkurs historyczny - Obrazek 1

   

  Zapraszamy uczniów klas 6-8 oraz klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 5 do udziału w konkursie historycznym "Drogi do niepodległej Polski"

  Regulamin konkursu

 • Anioły pór roku

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5  W ŚWIDNIKU

   

      Zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

  ,,Anioły pór roku”

  (Jedna wybrana pora roku)

   

  Konkurs adresowany jest do uczniów klas szkół podstawowych i  klas gimnazjalnych z terenu miasta Świdnik.

   

  Cele konkursu:

  -pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży,

  -wymiana doświadczeń z zakresu przestrzennych technik plastycznych,

  -pobudzanie  wrażliwości, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie plastyki.

 • NASZA SZKOŁA POTRAFI I LUBI POMAGAĆ

     Już wiele razy pokazaliśmy, że mamy wielkie serca, jeśli ktoś potrzebuje naszej pomocy. Taką osobą jest 11-miesięczny Krystianek, cierpiący na bardzo poważną chorobę. To brat jednego z naszych uczniów, a o pomoc poprosiła nas i dyrekcję szkoły mama chłopca. Rodzice zbierają pieniądze na leczenie, sprzęt medyczny, niezbędny do życia w domu oraz sprzęt rehabilitacyjny. Zachęcamy więc wszystkich do wsparcia akcji na rzecz dziecka. Charytatywny kiermasz ciast dla Krystianka odbędzie w najbliższą środę 24.10.2018r., w godz. 8.00 - 12.00 na II piętrze (patio) naszej szkoły. Ciasta możemy upiec lub zakupić. Osoby chętne do przygotowania wypieków zostaną dziś zapisane przez Samorząd Uczniowski, który wraz z wolontariuszami będzie prowadzić kiermasz. Pozostali uczniowie uczestniczą w tym dniu w lekcjach. Zapraszamy do akcji i dziękujemy za wsparcie oraz zaangażowanie w imieniu chłopca i jego rodziców.

 • Na urodzinach u misia

       14 października to dzień urodzin Książkowego Misia. Tradycyjnie, z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie, na które w tym roku zostały zaproszone dzieci z zerówek. Dzieci obejrzały wystawę książeczek o misiach oraz uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach. Po wysłuchaniu opowiadania o Kubusiu Puchatku przyszedł czas na zabawę. Wszystkie chętnie brały udział w konkursach np. układanie misiowych puzzli, strzał piłką do dzbana misia Puchatka, prezent dla misia czy przypnij misiowi muszkę. Były też ciekawe zagadki sprawdzające wiedzę dotyczącą książkowych misiów. Ostatnim zadaniem zerówkowiczów było dokończenie i pokolorowanie rysunku misia. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające ich udział na urodzinach Książkowego Misia.        Wszyscy dobrze się bawili!  Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze p. Justyna Kuśmierczyk , p. Beata Pinkos i p. Izabela Koczkodaj
         Święto Książkowego Misia zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

 • Survival w klasie 3D

       W dn. 16.10.2018 r. uczniowie klasy 3 „d” gimnazjum uczestniczyli w ćwiczeniach survivalowych w Nasutowie. Zajęcia poprowadzili doświadczeni żołnierze i instruktorzy survivalu: Robert „Borsuk” Polak, Paweł Szlendak, Piotr „Piorun” Woźniak.
        Uczniowie dowiedzieli się, jak przetrwać w warunkach środowiska naturalnego. Zapoznali się z właściwymi zachowaniami w sytuacjach niebezpiecznych i kryzysowych, z elementami topografii, a także z budową, przeznaczeniem i właściwościami bojowymi broni strzeleckiej.
       Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Uczestnicy zgodnie podkreślili, że to świetna zabawa i doskonała szkoła przetrwania.

 • Warsztaty MATEMATYCZNE NATCHNIENIE DLA ARTYSTY

      W dn. 27.09.2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne „Matematyczne natchnienie dla artysty” (na przykładzie M. C. Eschera) dla grupy uczniów z klas siódmych i trzecich gimnazjum. Zajęcia poprowadził Tomasz Gąsienica – Józkowy – stylista, wykładowca jednej z wyższych szkół artystycznych; współpracujący z magazynami mody, agencjami modelek i projektantami w Polsce i za granicą.
      Celem zajęć było przełożenie twórczości holenderskiego artysty na współczesne dziedziny edukacji, kultury, mody i designu oraz budowanie pozytywnego wizerunku indywidualnych młodych talentów projektowania w nawiązaniu do rozwiązań inspirowanych twórczością M. C. Eschera.

     Warsztaty stanowiły innowacyjną metodę w edukacji geometrycznej. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość zrozumienia pojęć geometrycznych wraz z opanowaniem odpowiednich umiejętności oraz rozwijania wrażliwości geometrycznej do posługiwania się zdobytymi umiejętnościami w życiu codziennym. Zajęcia pozwoliły wydobyć kreatywny potencjał z uczestników, inspirowany sztuką M. Eschera we współczesnych dziedzinach projektowania oraz nawiązać dialog prowadzący do stworzenia kreatywnych projektów z  matematyki i sztuki użytkowej. 

 • Ojcowie niepodległości z watkiem lokalnym

  W dn. 18.10.2018 r. uczniowie klasy III „d” gimnazjum i VII „a” uczestniczyli w warsztacie edukacyjnym „Ojcowie niepodległości z wątkiem lokalnym”, zorganizowanym przez  Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świdniku. Zajęcia przygotował i poprowadził p. Mirosław Król – Dyrektor  II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.
      
  Spotkanie było cenną lekcją historii i wychowania patriotycznego.

  Ojcowie niepodległości z watkiem lokalnym.

 • Projekt edukacyjny Lepsza szkoła

  Projekt edukacyjny Lepsza szkoła

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Lepsza szkoła (Nowy wielki egzamin, Próbny egzamin ósmoklasisty). Rozwiązywane cyklicznie testy kompetencji mają służyć lepszemu przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, ale także pomóc w bieżącym monitorowaniu wiadomości i umiejętności uczniów klas: 4G, 7E i 8C pod opieką p. Magdaleny Stelmach-Kopeć.

 • Warsztaty teatralne - Obrazek 1W czwartek, tj. 18 października, gościliśmy w naszej szkole aktorów ze świdnickiego Teatru Drogi –   p. Andrzeja Wiśniocha, p. Katarzynę Szajewską - Gałę i p. Janusza Adamczyka, których  do współpracy zaprosiła  polonistka, p. Magdalena Witczak. Artyści przeprowadzili dla młodzieży warsztaty teatralne  w ramach projektu "A z teatrem nam po drodze". Uczestnicy warsztatów poznali historię  lokalnej grupy teatralnej i obejrzeli fragment sztuki w ich wykonaniu. Nasi uczniowie mogli  spróbować swoich sił i zmierzyć się z niełatwym zadaniem aktorskim. Podzieleni na grupy odegrali improwizowane scenki, wykorzystując przy tym profesjonalne rekwizyty. Wszyscy poradzili sobie świetnie i zasłużyli na słowa uznania od prowadzących.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • 817513371

Galeria zdjęć