WYTYCZNE NA CZAS PANDEMII

 

Piątek 18.06.2021

DZWONKI SZKOLNE

Nawigacja

HYMN SZKOŁY

CKE

UWAGA!  Sprawdź jakość powietrza w pobliżu szkoły!

liczba odwiedzin: 3414477

Informacja prawna

 • ZALECAMY I PROSIMY

  O ZAŁATWIANIE SPRAW SZKOLNYCH

  DROGĄ ELEKTRONICZNĄ - adres email: info@sp5.swidnik.pl

  LUB TELEFONICZNĄ - tel. 81-751-33-71

 • Egzamin na kartę rowerową

  Egzamin na kartę rowerową – część praktyczna, odbędzie się w dniu 17.06.2021 od godz. 8.30- miasteczko ruchu drogowego w Szkole Podstawowej
  nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku.

  Egzamin składa się z 2 części: praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna zostanie przeprowadzana dla uczniów, którzy zaliczyli część teoretyczną - wiadomość
  u nauczycieli techniki. Do egzaminu mogą przystąpić dzieci z klas 4 i 5 oraz ci, którzy w latach poprzednich z różnych powodów nie uzyskali karty rowerowej. (Uczniowie z klas 6 – 8, którzy pozytywnie zdali egzamin w latach poprzednich i nie mają karty rowerowej mogą ją uzyskać w sekretariacie szkoły.)

 • 17 czerwca 2021r. klasa 4d miała zupełnie inną lekcję matematyki. Tematem była objętość i pojemność, ale nie czytaliśmy o tym w książce, nie wyświetlaliśmy informacji na ekranie… Robiliśmy własnoręcznie doświadczenia, pokazujące, co oznacza pojemność i objętość. Obserwowaliśmy, jak pojemność zależy od wymiarów naczynia oraz to, że różne figury przestrzenne mogą mieć identyczną objętość, zajmując tyle samo miejsca w przestrzeni.
  Poznane w ten sposób pojęcia na pewno dobrze zapadną w pamięć…

 • We wtorek klasy 5A i 5C pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli pojechały na wycieczkę edukacyjną do Opatowa i Ćmielowa. Pogoda dopisała, nastroje też, a na uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji. Poznali produkcję krówek oraz historię porcelany, smakowali słodycze, podziwiali porcelanowe figurki, a także lepili gliniane róże. Tak oto wspominają wczorajszy wyjazd:

  Po zjedzeniu cukierków dostaliśmy po dziesięć krówek, które musieliśmy spakować. Uczyliśmy się, jak się robi porcelanę – opowiada Ola.

 • W upalne czerwcowe lekcje klasa 7b przygotowała szybkie i dobre na tą pogodę przekąski hiszpańskie i meksykańskie. Przygotowaliśmy pan con tomate - typowe śniadanie hiszpańskie, gazpacho - zimną zupę pomidorową oraz meksykańskie guacamole.

  pyyycha

  KK

 • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ OD 31 MAJA

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im Janusza Kusocińskiego informuje, że od poniedziałku,
  31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Obowiązywać będzie plan lekcji zamieszczony na stronie szkoły. Placówka nadal będzie funkcjonować w reżimie sanitarnym zgodnym z wytycznymi GIS, MZ i MEN.

  Porządek wejść i wyjść do i ze szkoły:

  - Wejście i wyjście nr 1 - od strony placu zabaw: zerówki i klasy I-III

  - Wejście i wyjście nr 2 - główne wejście do szkoły: klasy IV-V

  - Wejście i wyjście nr 3 - na prawo od wejścia głównego do szkoły: klasy VI

 • Wyniki testu do klas VII językowych:

  wyniki testu j.angielski

  wyniki testu j.hiszpanski


  Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji do klasy VII dwujęzycznej znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce ,,REKRUTACJA".

  Zgodnie z tymi zasadami ostateczna pozycja na liście wynikać będzie z sumy punktów:

  1) testu (mak. 100 punktów),

  2) wymienionych na świadectwie promocyjnym do klasy VII ocen z języka

  polskiego, matematyki i języka angielskiego, odpowiednio:

  a) celującej - przyznaje się 18 punktów;

 • „Wróblówka”- swojska i egzotyczna, w sam raz na klasową integrację!

  Ten wyjazd na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Po wielu miesiącach izolacji spragnieni bezpośrednich kontaktów i wspólnej zabawy czas spędzony razem we „Wróblówce” wykorzystaliśmy „na maxa”. Chłonęliśmy ciekawe opowieści Gospodyni o swojskich i egzotycznych zwierzętach- mieszkańcach siedliska, szaleliśmy na huśtawkach i gokarcie, jeździliśmy na koniu, opalaliśmy się na leżaczkach, zajadaliśmy się grillowanymi kiełbaskami i innymi smakołykami i , co było najbardziej emocjonujące, rozegraliśmy pojedynki i bitwy z pistoletami na wodę!!! Był czas na rozmowy, zabawę i naukę, ożywienie wzajemnych relacji.

 • Informatyka wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale także znajomości języka angielskiego, która bardzo pomaga w programowaniu. Po wielu miesiącach nauczania zdalnego dwujęzyczna klasa angielska 8a mogła sprawdzić się w programowaniu robotów mBot.

 • POLONISTYCZNE PODCHODY W 6 A - sposób na czerwcowe lekcje w terenie.

  Czerwiec- czas podsumowań, ostatnich powtórek, nerwowych starań o poprawę ocen i jednocześnie czas pięknej, letniej pogody, która nie sprzyja koncentracji na nauce w szkolnej sali. Dlatego też pomysł zorganizowania polonistycznych podchodów był strzałem w dziesiątkę. Kilku chętnych uczniów przygotowało 6 zestawów pytań dotyczących poszczególnych zagadnień omawianych na języku polskim w klasie 6: składni, fleksji, środków frazeologicznych, ortografii, fonetyki. Następnie organizatorzy „ukryli” kartki z pytaniami w różnych miejscach na terenie szkolnego boiska. Pozostali uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie odnaleźć wszystkie „stacje” z pytaniami, zapisać odpowiedzi w notesie OneNote, ułożyć hasło z liter umieszczonych na każdej stacji i odnaleźć miejsce zakończenia podchodów. Kto pierwszy wykonał te wszystkie niełatwe zadania, był zwycięzcą! Nagrodą były słodkości i piękne oceny w dzienniku. Brawo 6 A!!!

 • Całoroczny konkurs zorganizowane przez bibliotekę szkolną

  „Mój dzienniczek lektur”zakończony.

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III. W dzienniczku lektur dzieci mogły notować, wklejać, rysować i zamieszczać krótkie informacje o przeczytanej książce. Należało pamiętać, aby opis zawierał imię, nazwisko autora i koniecznie tytuł książki. Zwycięskie Dzienniczki Lektur prowadzone były systematycznie i bardzo starannie. Do każdej książki autorzy wykonali bogate i kolorowe ilustracje. Szata graficzna wzbudza ciekawość i zainteresowanie czytających. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez nauczycieli bibliotekarzy w poszczególnych klasach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 • Nowa galeria U „Zielonej Babki” została dodana do albumu fotograficznego

  Uczniowie klasy 1b byli z wizytą w Zagrodzie Edukacyjno - Twórczej „Zielona Babka” w Minkowicach. W pięknej chacie pełnej starych sprzętów i obrazów wykonaliśmy śliczne lampiony ze szkła i sznurka, które ozdobiliśmy różnymi ziołami. Gospodyni tego miejsca opowiedziała nam wiele o tych roślinach, ich właściwościach i magicznej mocy. Wielu z nich mogliśmy nawet posmakować. Po pracy czekało już na nas ognisko, na którym sami upiekliśmy sobie kiełbaski, chlebek i inne przysmaki. A po posiłku to już tylko to, co dla dzieci najzdrowsze, czyli hasanie do woli na świeżym powietrzu. To był udany wyjazd. „Zielona Babka” to miejsce nieopodal Świdnika, można z łatwością dojechać tam rowerem albo pociągiem. Polecamy 😊

 • Nie ma to jak zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu. W miniony piątek, przekonali się o tym uczniowie, którzy odwiedzili farmę "Wróblówka". Odbyły się tam warsztaty przyrodnicze, w czasie których dowiedzieli się różnych ciekawostek z życia np. sutykatek, węża zbożowego, papugi czy kawi domowej. Pózniej był czas na z zabawy integracyjne. Atrakcji było co niemiara. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w ich pamięci.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • 81 751-33-71

Galeria zdjęć