Erasmus+ CLIL4STEAM

Projekt Erasmus+ CLIL for STEAM

Projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk’ zatytułowany ‘CLIL for STEAM’ to kolejny projekt realizowany w naszej szkole, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu jest nasza szkoła, a partnerami są Politechnika z Limerick w Irlandii, Uniwersytet IUL z Florencji, włoska organizacja Pixel, litewskie gimnazjum Trakų Vytauto Didžiojo, włoska szkoła IIS Montale oraz rumuńska fundacja EuroEd. Projekt koncentruje się na nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz artystycznych (STEAM) metodą zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (CLIL). W ramach realizacji zaplanowanych zadań powstaną 3 rezultaty pracy intelektualnej: 20 filmów do realizacji podstawy programowej z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, baza materiałów dydaktycznych do nauczania dwujęzycznego oraz poradniki i scenariusze lekcji do zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego. Zachęcamy do korzystania z opracowanych zestawów.

Okres realizacji: 01.11.2019 - 31.10.2021

Strona projektu: http://clil4steam.pixel-online.org/