UWAGA! ankieta

Nawigacja

 • Nowy cennik wynajmu

  Od 1 stycznia 2019r. obowiązuje nowy cennik wynajmu torów basenowych, sal gimnastycznych, obiektów sportowych i pozostałych pomieszczeń szkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.

  Pobierz cennik

 • Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  uprzejmie proszę o przekazanie rodzicom i opiekunom uczniów listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. 

  Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

  Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

   Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

 • Warsztaty językowe

  Warsztaty językowe - Obrazek 1Uczniowie z klas siódmych, uczący się języka francuskiego, jako drugiego języka obcego brali udział w warsztatach językowych w ośrodku Alliance Francaise w Lublinie. W mroźny poranek 21.01.2019 z gorącym zapałem pogłębiali wiedzę na temat kultury Francji, uczyli się nowych konstrukcji językowych oraz odkrywali szeroko pojętą FRANKOFONIĘ. Merci beaucoup dla ekipy Alliance Fracaise Lublin za zaproszenie i miłą atmosferę.

  A la prochaine! K.K.

 • Happy New Year 2019

  17 stycznia br. uczniowie klas 0-III mieli okazję posłuchać piosenek i rymowanek w koncercie pod nazwą Happy New Year 2019. Utwory o Bożym Narodzeniu i Nowym Roku zaprezentowali po angielsku uczniowie z klas 1a, 1b, 1d, 2c, 2f,3a (reprezentacja), 3b, 3c, 4g,4h,5b i 6g. Gabrysia Śliwińska z klasy 6g zagrała na skrzypcach wiązankę tradycyjnych polskich kolęd. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali popularną piosenkę Jingle bells.
  Organizatorkami spotkania były p. Monika Turczyn i p. Magdalena Wnuczek. 

  Happy New Year 2019.

 • Rada Rodziców ZAPRASZA !

  Rada Rodziców  ZAPRASZA ! - Obrazek 1Już wkrótce NOWA STRONA WWW RADY RODZICÓW.
  Na stronie oprócz informacji które już są dostępne na serwerze szkoły
  znajdziecie: KONKURSY, ANKIETY, GALERIE, PRZYDATNE LINKI...

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • NAŁOGOM STOP!

  NAŁOGOM STOP – instalacje artystyczne wykonane na zajęciach artystycznych w klasach 3 gimnazjum pod kierunkiem p. B.Zabiegły i p. E.Kulczyńskiej. 

  NAŁOGOM STOP!.

 • DZIELNY PACJENT

   

  Naszych 70 uczniów brało udział w konkursie plastycznym na projekt naklejki "Dzielny pacjent" organizowany przez laboratorium Diagnostyka. Nasza uczennica Oliwia Sobiesiak z klasy 5f została wyróżniona w tym konkursie. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali upominki od firmy Diagnostyka.

  DZIELNY PACJENT.

 • Warsztaty muzyczne

  Warsztaty muzyczne

   

  W dniu 11 stycznia uczniowie klas 2C i 3C wzięli aktywny udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Sylwię Wójcik. W czasie spotkania uczestnicy poznali pochodzenie i budowę bębnów jamble.  Każdy spróbował swoich sił i możliwości gry na tym ciekawym instrumencie. Było wiele radości i zabawy. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

 • Wybory do MRM

  Wybory do MRM

     

   

  10 stycznia odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Uprawnionych do głosowania było 456 uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Frekwencja wyniosła 78%. Z dziesięciu zgłoszonych kandydatów wybranych zostało dwóch radnych. Gratulujemy Julii Krawczyk oraz Konradowi Pisiakowi.  

 • Trener Zdzisław Stypiński uhonorowany

  Trener Zdzisław Stypiński uhonorowany - Obrazek 1Zdzisław Stypiński - nauczyciel i trener pływania w naszej szkole został uhonorowany w ramach programu „Pierwszy trener”. Wyróżnienie przyjął z rąk Witolda Bańki, ministra sportu i turystyki oraz Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  Więcej czytaj na http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/12486-w-elitarnym-gronie

 • KUCHNIE EUROPY

     W dn. 19-20.12.2018 r. uczniowie – Kacper Doroba i Kacper Pel  z kl. 3dg przygotowali
  i poprowadzili lekcję „Kuchnie Europy” dla swoich rówieśników z kl. 3dg oraz młodszych kolegów i koleżanek z kl. 4f.

     Na zajęciach uczniowie zapoznali się z wybranymi kuchniami Europy i zwyczajami związanymi

  z gotowaniem i spożywaniem posiłków. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja o tematyce kulinarnej, quiz z nagrodami i własnoręcznie przygotowane przez Kacprów ciastka Vaniillekipfrel
  z austriackiego przepisu oraz tosty z ziołami z przepisu niemieckiego.
    Gratulacje dla chłopców za profesjonalne przygotowanie przez nich lekcji  oraz podziękowania dla Pana Karola Orzechowskiego i Pana Marcina Paśnikowskiego za udostępnienie prywatnych materiałów do opracowania prezentacji multimedialnej.

  mj 

  KUCHNIE EUROPY.

 • Głosujemy na stypendium dla Oliwii!

  Zapraszamy do głosowania na naszą utalentowaną i utytułowaną taekwondzistkę, Oliwię Frączyk z klasy 7d. Nasza koleżanka ma szansę zdobyć stypendium w konkursie Akademii Talentów Enei.
  POMÓŻMY JEJ!!! Dzięki naszym głosom będzie mogła rozsławić nasze miasto i kraj w kolejnych zawodach międzynarodowych. 
  Głosujemy tutaj:https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/uczen-glosowanie?id=487927113, a później potwierdzamy klikając w link otrzymany na skrzynkę mailową.
  Można (i TRZEBA) głosować CODZIENNIE!!!

 • KOLEJNY NUMER "PRZYBIJ PIĄTKĘ!"

  KOLEJNY NUMER "PRZYBIJ PIĄTKĘ!" - Obrazek 1Zapraszamy do czytania kolejnego numeru gazetki szkolnej "Przybij Piątkę!" jeszcze w świątecznym klimacie. Znajdziecie w nim dużo interesujących informacji, ciekawostek, porad. Jeśli chcecie dołączyć do naszej redakcji, to skontaktujcie się z koordynatorem gazetki lub prześlijcie propozycje swoich tekstów na adres: przybijpiatkesp5@gmail.com

                                            

                                              koordynator gazetki szkolnej, Magdalena Witczak

 • XIII Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny pt. "Stroiki i Pocztówki Świąteczne"

     Dnia 18.12.2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się rozdanie nagród XIII Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego pt.: "Stroiki i Pocztówki Świąteczne".
  Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

  Jakub Iwaniuk - 1 nagroda w kategorii stroiki świąteczne 5-7 lat op. pani Danuta Pastuszak
  Dominika Stefaniszyn- 1 nagroda w kategorii stroiki świąteczne 10-12 lat op. pani Ewelina Żółw
  Nadia Sokołowska- 3 nagroda w kategorii kartki świąteczne 5-7 lat op. pani Małgorzata Orzechowska i pani Bogumiła Kret
  Gabriel Pizoń - 3 nagroda w kategorii kartki świąteczne 8-9 lat op. pani Jolanta Mazur
  Magdalena Rudawska- 3 nagroda w kategorii kartki świąteczne 10-12 lat op. pani Ewelina Żółw
  Julia Wrońska- 3 nagroda w kategorii kartki świąteczne 13-16 lat op. pani Bożena Zabiegły
  Lena Królak- wyróżnienie w kategorii stroiki świąteczne 5-7 lat op. pani Małgorzata Orzechowska i pani Bogumiła Kret
  Maja Jabłońska- wyróżnienie w kategorii stroiki świąteczne 8-9 lat op. pani Jolanta Mazur
  Oliwia Wójcik- wyróżnienie w kategorii kartki świąteczne 8-9 lat op. pani Ewelina Żółw
  Dominik Chyliński- wyróżnienie w kategorii kartki świąteczne 10-12 lat op. pani Ewelina Żółw
  Milena Binięda- wyróżnienie w kategorii stroiki świąteczne 13-16 lat op. pani Bożena Zabiegły

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!!!

  XIII Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny pt. "Stroiki i Pocztówki Świąteczne".

 • Świąteczny Turniej

  Świąteczny Turniej - Obrazek 121 grudnia odbył się XV Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Mecze odbywały się w 3 grupach po 3 drużyny w każdej. Do spotkań o miejsca 1-3  wywalczyły klasy: 8c oraz 3f i 3g (gimnazjum). Najlepszą drużyną turnieju została klasa 3f, którą reprezentowali: Julia Tutka, Marta Adamczyk, Nela Kuś, Hubert Tworkowski, Nikolas Michajłow, Filip Hostman, Patryk Strzałkowski, Bartosz Apanasienko

  Gratulujemy

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 - list oraz materiały informacyjne

   

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

  Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

  Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowe

   

  Materiały inforacyjne:

  List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_w_wersji_word.docx

  Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf

  Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx

 • Konkursy przedmiotowe

   

  UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO III ETAPU  (WOJEWÓDZKIEGO)    KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH  PRZEZ LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:

  Gimnazjum

  Szkoła Podstawowa

 • Nagrody dla najlepszych

     W poniedziałek 17.12.2018r. w czytelni szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów, biorących udział w konkursach szkolnych.
     Na początku pan dyrektor Tomasz Szydło wręczył dyplomy i nagrody książkowe szkolnym mistrzom ortografii, a następnie zwycięzcom Konkursu Literacko-Plastycznego „Kartka dla przyjaciela”, zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Cieszymy się, że nasi uczniowie są zdolni, potrafią poprawnie pisać, ale też wykazują się wrażliwością na potrzeby i krzywdę drugiego człowieka. Spotkanie to było również okazją do przekazania społeczności szkolnej podziękowań od pana prezydenta RP, Andrzeja Dudy, za udział naszej szkoły w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Gratulujemy!!!

  Foto.

 • Konkurs Recytatorski

  Konkurs Recytatorski - Obrazek 1Uczeń klasy 3a Mateusz Piekarczyk został zwycięzcą XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej ,,Lubelszczyzna – godna Europy Ojczyzna“.
  Wyniki konkursu

  Gratulujemy

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
  21-040 Świdnik ul. Jarzębinowa 6
 • (81) 751-33-71

Galeria zdjęć